Sparta údajně stojí o záložníka Součka

Foto: spox.com

Zimní přestupová mánie je v plném proudu a nutno podotknout, že AC Sparta Praha doposud příliš nabídek do banku nepřihodila. Trenér Václav Jílek sice veřejně prohlásil, že o nějaké hotové hráče by opravdu stál, sportovní ředitel klubu Tomáš Rosický na rozdíl od něj přemýšlí spíše nad dravým mládím, které může být velkým příslibem do budoucna. V médiích se proto objevily informace, že stojí o záložníka Součka. Samozřejmě tím nemyslíme oporu konkurenční Slavie, nýbrž talentovaného mladíka z kádru prvoligové Opavy. Pokud však k transferu opravdu dojde, fotbalista by to na nové adrese neměl vůbec lehké.

Sparta monitoruje řadu mladých hráčů

V momentě, kdy do funkce sportovního ředitele Sparty nastoupil Tomáš Rosický, se klub začal mnohem více zaměřovat na hledání talentovaných mladíků napříč celou Českou republikou. Ačkoli přesun zraněného Mohameda Tijaniho nakonec nedopadl, v úvahu momentálně připadá ještě jedno jméno. Letenští údajně krouží kolem devatenáctiletého záložníka Filipa Součka, který aktuálně působí v prvoligové Opavě.

Kluby se společně pustily do vyjednávání podmínek a dohodě prý stojí v cestě pouze vysoká částka, kterou Opava za hráče požaduje. Zákulisní zdroje hovoří až o 15 milionech korun, což sice z pohledu běžných fotbalových investic není nijak závratná částka, na druhou stranu by se ovšem jednalo o sázku na riziko. Souček totiž v první lize odehrál jen třináct zápasů na podzim a i když se mu povedly znamenitě, potřebnou herní praxi stále postrádá.

I když přestup dopadne, na novou adresu se Souček nejspíš nevydá

Pokud by spolu kluby opravdu našly společnou řeč, Filip Souček se pravděpodobně do Prahy zatím nepřesune a zůstane v Opavě formou hostování. Proč? Spartu totiž pálí boty zejména v defenzivě, ale záloha je oproti ostatním pozici pevná jako skála. O místo v základní sestavě už teď bojují Guélor Kanga, Ladislav Krejčí, Michal Sáček, Martin Hašek mladší, Adam Karabec nebo Georges Mandjeck. V plejádě těchto jmen by si mladík z Opavy jen těžko našel místo.

Foto: spox.com