Sparta sází na mladíky, o šanci v kádru jich bojuje hned několik

Foto: transfermarkt.de

AC Sparta Praha letos zažila další neúspěšný vstup do sezóny, nicméně v průběhu podzimu se výkonnostně stabilizovala. Aktuálně opanuje čtvrtou příčku tabulky s třiatřiceti body, na jaře hodlá útočit na místo druhé. K tomu jí mají dopomoci zkušené hvězdy, ale také mladíci. David Lischka a Adam Hložek mají pozici jistou. Ještě další čtyři talentovaní fotbalisté se o svou šanci během zimní přípravy určitě poperou. O kom je řeč?

Václav Drchal

Jméno Václava Drchala je sparťanským fanouškům dobře známé. Společně s Adamem Hložkem totiž patřil k mladé krvi prvoligového týmu. Jenže pak se zranil, podrobil operaci a následně věnoval dlouhou dobu rekonvalescenci. Podle zákulisních zdrojů by však měl do jarní části sezóny znovu naskočit, takže uvidíme, jestli se prognózy vyplní.

Jan Fortelný

Příprava letenských započala a kádr Václava Jílka pro toto období doplnil také dvacetiletý záložník Jan Fortelný. Ten má za sebou dvě úspěšná hostování. Během ročníku 2018/2019 nastupoval za Vlašim, uplynulý podzim pak strávil v Jihlavě. Vypracoval se mezi opory, svou roli lídra podpořil vstřelením jedné branky. Vybojuje si nyní místo mezi sparťanskými hvězdami, nebo ještě nenastala ta správná chvíle?

Adam Karabec

Sparta Praha nám v průběhu posledních dvou sezón jasně ukázala, že se do A týmu nebojí povolat ani hráče, kteří jsou výrazně mladší, než je tradiční zvyklostí. Sedmnáctiletý Adam Hložek se úspěšně zapracoval do základní sestavy, kde dostává příležitost na úkor mnohem zkušenějších fotbalistů. Důvěru kouče odměnil sedmi soutěžními brankami, přičemž jednu vstřelil v rámci předkola Evropské ligy.

Podobný příběh možná čeká i na šestnáctiletého Adama Karabce, který má podle zákulisních zdrojů přinejmenším stejný potenciál jako zmíněný Hložek. Během podzimní části sezóny se z dorostu přesunul k B týmu, patří rovněž mezi platné členy České fotbalové reprezentace do 19 let. Soustředění zahájil s prvoligovým týmem dospělých, získá si přízeň Václava Jílka?

Matěj Polidar

Všichni si jistě pamatujete přestup Jana Matouška, za něhož Slavia vyplatila Příbrami neuvěřitelných 40 milionů korun. Tamní líheň fotbalistů je asi momentálně v kurzu, protože stejným způsobem (jen za přispění výrazně nižší částky) si konkurenční Sparta vyjednala přesun dvacetiletého útočníka Matěje Polidara. Ten prozatím zůstal na rodné hroudě, jelikož na Letné je na pozici útočníka silný přetlak. Na podzim odehrál 19 zápasů, gól se mu nicméně vsítit nepodařilo. Bude v rámci zimní přípravy s Václavem Jílkem úspěšnější?

Foto: transfermarkt.de