Sparta porazila Slavii 6:2. Vydělalo se přes milion korun

                   

Zavřené stadiony znenadání přerušily fotbalovou sezonu. A když týmy nemohou hrát klasicky, rozhodli se uspořádat zápas alespoň virtuálně. A aby to bylo divácky pokud možno co nejatraktivnější, došlo hned na uspořádání derby. Tedy na poměření sil mezi velmi známými rivaly, kterými je Sparta a také Slavie. A jak to dopadlo? A kolik se vydělalo peněz?

Sparta porazila Slavii 6:2

Pokud by k tomuto výsledku někdy došlo přímo na stadionu, rozhodně by se řadil mezi jeden z těch unikátních, hlavně pro takovou jednoznačnost a výrazný brankový příděl. Tady se ale hrálo virtuálně a tak se daný výsledek nesmí brát zase až tak doslova. Celkem se v rámci tohoto virtuálního derby odehrálo 8 jednotlivých zápasů.

iZdroj fotografie: bookmaker-ratings.ru

Nejenom fotbalisté

Nutno říci, že toto virtuální derby Sparty a Slavie nebylo založeno jenom na měření sil samotných fotbalistů. Účastnilo se ho i několik známých jmen ze světa showbyznysu. Příkladem je třeba Jakub Štáfek, nebo Ben Cristovao. První je hercem, ale v současné době také zápasníkem, druhý je celkem známým zpěvákem. Pokud jde o další známé tváře, účastnil se virtuálního derby třeba David Novotný, nebo Vojtěch Kotek.

Byli to samozřejmě ale i fotbalisté, kteří se v rámci jednotlivých zápasů utkali. Pokud jde o konkrétní jména, tak to byl třeba Adam Karabec a Adam Hložek, nebo Petar Musa a Lukáš Provod. Mezi další jména z fotbalového světa patří Tomáš Jablonský, Jiří Kladrubský, nebo také Alex Král či Juraj Kucka.

iZdroj fotografie: en.wikipedia.org
Zdroj fotografie: en.wikipedia.org

Na pomoc se vybralo přes milion

Celá akce měla samozřejmě charitativní podtext. Peníze, které se tímto způsobem povedlo vybrat, budou věnovány na boj s koronavirem. Celkem se podle pořadatelů dokázalo vybrat 1,291.808 korun. A to z prodeje takzvaných virtuálních vstupenek. 3225 jich bylo prodáno do pomyslného sektoru Sparty a 3076 do pomyslného sektoru Slavie. Nutno říci, že v tomto směru zůstala prodejnost výrazně za očekáváním, jelikož pořadatelé derby věřili, že by mohli atakovat padesátitisícovou hranici. Nakonec to nebylo ani 10 tisíc. I tak je ale vybraná suma poměrně slušná.

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Martin Janovský

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Bazarové brouzdání: Auto, které vyděsilo důchodce a zklamalo tunerskou scénu. Dnes jde o ojedinělou ojetinu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rychlost produkce hypersonických raket Kinžal je žalostně nízká, a ke všemu je americký Patriot „ztrapnil“, jak nejlépe mohl
Události247.cz
Události247.cz
Inspekce našla v supermarketu Albert myší trus a kontaminované potraviny
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„Černooké děti“ jsou podle některých výsledkem křížení s mimozemšťany. Kamioňák chvíli po setkání s nimi zemřel