Sparta podlehla Rangers a na jaře si Evropskou ligu nezahraje. Vrba neskrýval zklamání a stanovil nové cíle

Pražská Sparta nezvládla důležité utkání na půdě skotských Rangers a na jaře nebude v Evropské lize pokračovat.

i Zdroj fotografie: Reuters

Letenští chtěli ve Skotsku napravit víkendový výprask od Slovácka, od prvních minut však tahali za kratší konec. Již po sedmi minutách mohl poslat domácí do vedení Joa Aribo, ale jeho rána skončila jen na tyči. Přesto se o osm minut později mohli Rangers radovat, když Alfredo Morelos přízemní ranou otevřel skóre. Aribo mohl o několik momentů později navýšit, avšak jeho projektil nebyl přesný.

Letenští zaspali i na začátku druhé půle. Nejprve mohl navýšit vedení Ryan Kent, ale ani jeho pumelice netrefila bránu. Ve 48. minutě pak trestuhodně ve vlastním vápně naservíroval balón domácímu útočníkovi Filip Panák a kanonýr Rangers Alfredo Morelos neměl s proměněním nabídnuté šance potíže. Morelos dělal sparťanské obraně velké potíže, přesto se mu třetí gól přidat nepodařilo.

iZdroj fotografie: Reuters

Naopak v závěru mohla snížit Sparta. Střely Adama Hložka a Adama Karabce však neohrozily hostující bránu a závěrečný pokus střídajícího Matěje Pulkraba jen reflektoval bezradnost hostů. Sparta podlehla Rangers 0:2 a Evropská liga se jí v jarní části netýká. „Já jsem samozřejmě zklamaný. Hlavně kvůli tomu, že jsme chtěli hrát až do posledního kola o Evropskou ligu,“ prohlásil po utkání kouč Pavel Vrba.

Cíl je stále dosažitelný, tuší Vrba

To se nám nepodařilo. Na druhou stranu si myslím, že jsme druhý gól domácím darovali. Když jsme mohli zápas zdramatizovat, tak jsme ze čtyř šancí neproměnili ani jednu. Proto je výsledek je takový, jaký je,“ pokračuje. „Rangers hlavně v prvním poločase hráli velice agresivně, důrazně a dobře. Já jsem se díval hlavně na naše hráče a myslím si, že někteří dnes podali slušný výkon,“ přiznává.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Přesto podle něj nemusí být vypadnutí z Evropské ligy tragédií. „Samozřejmě nás velmi mrzí, že pro nás dnešním dnem končí Evropská liga. Když se ale podívám na mužstva v Konferenční lize, některá jsou hodně zajímavá. Naším cílem před začátkem Evropské ligy bylo postoupit do jarní fáze evropských pohárů, to znamená skončit do třetího místa. Ten cíl je stále dosažitelný,“ doplňuje s tím, že rozhodne utkání proti dánskému Brondby.

Zápas s Kodaní pro nás bude strašně důležitý. Chceme sbírat zkušenosti, to znamená postoupit do jarních bojů a sbírat další zkušenosti, které potřebujeme,“ zakončil.

Zdroj: AC Sparta Praha