S čím vyrukuje Sparta na Teplice? Dominovat, zvítězit a hlavně pobavit fanoušky, prozradil asistent trenéra Loučka

Po pěti zápasech v řadě zněl kabinou Sparty vítězný pokřik. Sfouknou Letenští i Teplice? Podcenění z naší strany nehrozí, řekl asistent trenéra Luboš Loučka.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha

Poslední čtyři ligové duely Sparta vyhrála. Mladou Boleslav porazili Letenští 4:1, Bohemians 6:2, Jablonec 3:0 a Zlín 3:2. To znamená průměr čtyři vstřelené góly na zápas. V sobotu přijedou do hlavního města Teplice, tedy tým s nejhorší obranou v lize. Předvedou Kuchta a spol. kanonádu? Čekám samozřejmě dominanci z naší strany, ale nepodceňujme Teplice. Všichni víme, že po skvělém výkonu obraly Slavii. Z naší strany nehrozí žádné podcenění. Jdeme do toho s veškerou vážností,“ řekl pro klubový web asistent trenéra Luboš Loučka.

Kuchta? Ve čtyřech zápasech dal čtyři góly

Ve středu Priskeho tým vybojoval v Liberci postup do semifinále MOL Cupu. Pod Ještědem Sparta prohrávala od 5. minuty. „Naštěstí je vidět, že kluci jsou v pohodě a mají takovou vnitřní sílu, že nezačali panikařit. Hráli dál to, co jsme chtěli hrát, ať už v normální hrací době nebo v prodloužení,“ zmínil Loučka. Dánský kouč Priske také oceňoval psychickou odolnost týmu. Díky dvěma gólům Kuchty Letenští v závěrečných patnácti minutách otočili stav. V nastavení ovšem Rabušic vyrovnal na 2:2. Nakonec rozhodovaly až penalty, ve kterých se více dařilo sparťanům.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Na začátku poločasu inkasovala Sparta na jaře poněkolikáté. Třeba v zápasech s Bohemians nebo Mladou Boleslaví. „Je to věc, která nás trochu tíží. Věnujeme tomu pozornost. Ve fotbale je to ale tak, že v nějakém časovém úseku se to sejde, že věci, na které si dáváte nejvíc pozor, vás nakonec pokosí,“ uvedl asistent trenéra. Plán do utkání s Teplicemi je jasný. „Půjdeme do zápasu tak, abychom dominovali, vyhráli a pobavili fanoušky. To je to nejdůležitější,“ uzavřel Loučka.

Tentokrát bez Minčeva

Do zápasu nezasáhne Martin Minčev, který má stopku za žluté karty. Otazník visí také nad nemocnými Janktem s Pavelkou a Mejdr utrpěl v Liberci menší zranění. Pokud nedojde k neočekávaným událostem, měla by Sparta nastoupit v zaběhnuté sestavě: Kovář – Krejčí, Sörensen, Vitík – Zelený, Kairinen, Sadílek, Wiesner – Haraslín, Kuchta, Čvančara.