Stoper Sparty Dávid Hancko přiznal, že jej láká přestup do zahraničí. Který klub o něj měl v zimě zájem?

Třetím rokem hájí Dávid Hancko defenzivní řady pražské Sparty, přesto přiznává, že by rád okusil i atmosféru zvučnější ligové soutěže.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Když v srpnu 2019 přicházel na roční hostování z italské Fiorentiny netušil, že se stane jednou z dlouhodobých opor obrany pražské Sparty. Slovenský reprezentant Dávid Hancko přesto dokázal na Letné uspět a zamilovali si ho i fanoušci. Se Spartou získal domácí pohár a zahrál si také v Evropské lize, v Praze navíc založil rodinu. Před několika týdny si totiž vzal českou tenistku Kristýnu Plíškovou.

Jsem moc rád, že jsme to stihli ještě před narozením dítěte. Je to zpečetění toho, co jsme oba chtěli. Zatím nepociťuji žádné změny, jsem šťastný a spokojený, což se odráží i na mých výkonech,“ prohlásil Hancko s úsměvem pro Šport.sk. Přesto čtyřiadvacetiletý rodák ze slovenské Prievidze přiznává, že jej stále láká okusit angažmá v zahraniční soutěži. „Je to pro mě velké dilema,“ nezastírá.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Stále ve mně přetrvává pocit, že bych se chtěl prosadit a odejít někam dále. Nebudu lhát. Muselo by se sejít hodně věcí, ať už z hlediska nabídky nebo rodiny, aby pro mě měl přesun do zahraničí smysl,“ dodává, avšak zdůrazňuje, že je na Letné v současné době spokojený. „Ale ve Spartě jsem šťastný a spokojený. Od začátku říkám, že se mi tu líbí. Hrál jsem těžké zápasy, fotbalově jsem se posunul dopředu,“ míní.

Zájem měl údajně West Ham

Uvidíme, co se stane v létě. Především musím být zdravý a podávat dobré výkony. Ale teď se na to nedívám a soustředím se na zbývající zápasy,“ doplnil odchovanec fotbalové Žiliny. O Hancka se v zimě zajímaly kluby z anglické Premier League, slovenský deník SME spekuloval zejména o West Hamu United. Sám slovenský reprezentant přiznává, že zájem z Anglie zaregistroval, ale Sparta nechtěla o jeho možném odchodu ani slyšet.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Zájem byl, a to z různých klubů. Ale sezóna byla v polovině, takže pro mě nebylo snadné měnit klub. Ale to ani pro Spartu, která se jasně vyjádřila o tom, že mě v zimě nikde nepustí. Rozhodně to tedy nebylo tak, že bych už měl sbalené kufry,“ zakončil pro Šport.sk čtyřiadvacetiletý fotbalista, kterému končí smlouva na Letné až v létě 2024.

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Kontrola trakce na sněhu vypnutá nebo zapnutá, to je otázka. V některých situacích to skutečně může pomoci
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Vojenské pěchotní zbraně mimo chápání: jedna střílí pod vodou, další za roh, jiná má zase jediného majitele nebo s přesností dostřelí i 1,6 km
Události247.cz
Události247.cz
Velké firmy začínají propouštět po tisících. Zaměstnanci se bojí, co přijde dál
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč se kočky bojí okurek: Jedna z teorií říká, že jim připomíná zvíře, které je jejich dávným nepřítelem