Pražskou Slavii opouští další opora z tažení Ligou mistrů. Nikdy na to nezapomenu, slibuje Kúdela

Tři roky uplynuly od legendárního tažení pražské Slavie Ligou mistrů. Sešívané barvy nyní opouští další opora, která se v průběhu úspěšné éry zapsala do historie.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Tři mistrovské tituly, tři domácí poháry, česko-slovenský superpohár a desítky odehraných zápasů v evropských pohárech. Pětatřicetiletý stoper Ondřej Kúdela se během čtyř let v Edenu podepsal pod největší úspěchy Slavie v novodobé éře a dlouho patřil k oporám trenéra Jindřicha Trpišovského. Přesto se nyní reprezentační stoper se sešívanými i s českou ligou loučí. Míří totiž do exotického angažmá. Nově bude působit v indonéském Persija Jakarta.

Poslední sezóna mě nezastihla v takové formě, jakou bych si představoval,“ přiznal v otevřeném rozhovoru na stránkách Slavie. „Bojoval jsem se zraněním, psalo se, že už si za Slavii nezahraju, že už to nebude takové jako dřív. Trápilo mě to, semlelo mě to víc než ta kauza s Rangers. Nemohl jsem dělat, co mě baví. Nemohl jsem hrát a pomoct klukům. Ten moment, kdy jsem se vrátil na hřiště, byl to nejlepší,“ přiznal s tím, že jej odchod z Edenu mrzí.

iZdroj fotografie: Reuters

Budu to mít navždy v srdci. Dveře se zavřely a prostě odcházím ze Slavie. Mrzí mě to, ale bohužel takový je fotbalový život,“ přiznává bývalý stoper Slovanu Liberec, pražské Sparty, Slovácka, Mladé Boleslavi, Kladna a kazašského Ordabasy. „Jsem nesmírně šťastný, že jsem tady mohl být a zapsat se do historie Slavie,“ dodal a poděkoval všem fanouškům, trenérům a funkcionářům, se kterými přišel v sešívaném dresu do styku.

Kúdela: Dělám krok do neznáma

Už to nechám na lidech, jestli si mě zapamatují v dobrém, nebo zlém. Doufám, že v tom lepším světle samozřejmě. Doufám, že se Slavii bude dařit a vrátí se tam, kam patří. Moc si toho vážím a všem moc děkuju,“ pokračuje Kúdela a jedním dechem dodává, že se těší na novou zkušenost v jihovýchodní Asii. Indonéský klub totiž patří k nejpopulárnějším v téměř tři sta milionové zemi.

Vím, že město má patnáct milionů obyvatel, klub tři miliony fanoušků, obrovský stadion a je tam horko. Moc informací zatím nemám. Samozřejmě se tam těším, jsem zvědavý, jaké to tam bude. Bude to něco úplně nového, krok do neznáma,“ zakončil zkušený obránce.

Byl Ondřej Kúdela v posledních letech nejlepším obráncem Slavie?

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Výkup vozidel v Praze a ve středních Čechách funguje za hotové
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jaderná ruská superzbraň torpédo Poseidon. Může jít o hrozbu, nebo jen bluf, který brnká Západu na nervy
Události247.cz
Události247.cz
Ukrajina válku vyhraje, pokud se jim podaří jedna věc
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Neodymové magnety jsou větším pomocníkem, než byste čekali!