Slavia pod drobnohledem. Pomohl jí Roman Berbr za miliónový úplatek k titulu?

Velká kauza hýbe českým fotbalem. Po úniku informací policejního spisu Akce Šváb se ukazuje, že policisté se zaměřovali i na jednání pražské Slavie. Ta byla vyšetřována ve spojitosti s miliónovým úplatkem za mistrovský titul.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Před déle, než třemi lety slavila pražská Slavie po příchodu stratéga Jindřicha Trpišovského první titul pod jeho vedením. Červenobílí v ročníku 2018/19 bojovali do posledních kol s Viktorií Plzeň, přesto udrželi několikabodový náskok z nadstavby a slavili devatenáctý ligový triumf. Úspěch a start nové éry pod Trpišovského vedením je nyní opět pod drobnohledem, nikoli však z důvodů na hřišti samotném.

Server efotbal.cz totiž získal do rukou více než patnáct set stránkový spis otevřené kauzy zaměřující se na vrcholné české fotbalové funkcionáře Romana Berbra, Romana Rogoze a další. Ve spisu zvaného Akce Šváb, obsahujícího i řadu odposlechů, však figurují také představitelné pražské Slavie, zejména tehdejší sportovní manažer Jan Nezmar a předseda představenstva Jaroslav Tvrdík.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jednou z řady kontroverzních poznámek policistů, které spis obsahuje, je také ta o možném úplatku sešívaných v souvislosti se ziskem právě výše zmiňovaného mistrovského tituluPoznámka policejního orgánu: předchozí den 19. 5. 2019 vyhrál tým SK Slavia Praha titul v první lize. Policejní orgán disponoval s poznatkem, že za výhru v lize má mít Roman (Berbr) od funkcionářů SK Slavia Praha slíbený milionový úplatek,“ cituje server efotbal.cz spis.

Ngadeu a Deli? Černí zm.di, zuřil údajně Nezmar

Z výše uvedeného hovoru vyplynulo, že se dne 20. 5. 2019 sešel Roman Dírigent (Roman Rogoz pozn. red.) s předsedou představenstva SK Slavia Praha Jaroslavem Tvrdíkem a sportovním manažerem SK Slavia Praha Janem Nezmarem,“ uvedl server efotbal.cz a rozdmýchal tak možná podezření. Nutno podotknout, že vzhledem k tomu, že jde o otevřenou kauzu a neveřejný policejní spis, mohou být informace zastaralé či zavádějící.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Přesto naznačují, že policie se na jednání pražské Slavie v souvislosti s kauzami zaměřovala. Zachytila také konzervace bývalého sportovního šéfa klubu Jana Nezmara s kontroverzním funkcionářem Romanem Rogozem, který je v současnosti obviněný.

Nezmar nadává na Jaroslava Tvrdíka, že to je idiot, který ničí celou Slavii a dostává ji do problémů svým chováním, jednáním a psaním na Twitter. Vyzrazováním interních informací z klubu svým dětem, které je pak zveřejňují,“ cituje efotbal.cz poznámky policistů ve spisu. Nezmar údajně kritizoval v rozhovorech s Rogozem také vybrané hráče, mimo jiné Jaromíra Zmrhala, Josefa Hušbauera nebo Simona Deliho.

Dále hovoří o hráčích Delim a Ngadeuovi, že to jsou černí zmr.i, Protože Deli ze Slavie v létě potají utekl a Ngadeu se chystá udělat to samé. Jan Nezmar nadává i na hráče Hušbauera, Zmrhala a spol., že to jsou zm.di, kteří rozkládají kabinu,“ uvedl server efotbal.cz.

Zdroj: efotbal.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Výkup vozidel v Praze a ve středních Čechách funguje za hotové
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jaderná ruská superzbraň torpédo Poseidon. Může jít o hrozbu, nebo jen bluf, který brnká Západu na nervy
Události247.cz
Události247.cz
Ukrajina válku vyhraje, pokud se jim podaří jedna věc
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Neodymové magnety jsou větším pomocníkem, než byste čekali!