Slavia pod drobnohledem. Pomohl jí Roman Berbr za miliónový úplatek k titulu?

Velká kauza hýbe českým fotbalem. Po úniku informací policejního spisu Akce Šváb se ukazuje, že policisté se zaměřovali i na jednání pražské Slavie. Ta byla vyšetřována ve spojitosti s miliónovým úplatkem za mistrovský titul.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Před déle, než třemi lety slavila pražská Slavie po příchodu stratéga Jindřicha Trpišovského první titul pod jeho vedením. Červenobílí v ročníku 2018/19 bojovali do posledních kol s Viktorií Plzeň, přesto udrželi několikabodový náskok z nadstavby a slavili devatenáctý ligový triumf. Úspěch a start nové éry pod Trpišovského vedením je nyní opět pod drobnohledem, nikoli však z důvodů na hřišti samotném.

Server efotbal.cz totiž získal do rukou více než patnáct set stránkový spis otevřené kauzy zaměřující se na vrcholné české fotbalové funkcionáře Romana Berbra, Romana Rogoze a další. Ve spisu zvaného Akce Šváb, obsahujícího i řadu odposlechů, však figurují také představitelné pražské Slavie, zejména tehdejší sportovní manažer Jan Nezmar a předseda představenstva Jaroslav Tvrdík.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jednou z řady kontroverzních poznámek policistů, které spis obsahuje, je také ta o možném úplatku sešívaných v souvislosti se ziskem právě výše zmiňovaného mistrovského tituluPoznámka policejního orgánu: předchozí den 19. 5. 2019 vyhrál tým SK Slavia Praha titul v první lize. Policejní orgán disponoval s poznatkem, že za výhru v lize má mít Roman (Berbr) od funkcionářů SK Slavia Praha slíbený milionový úplatek,“ cituje server efotbal.cz spis.

Ngadeu a Deli? Černí zm.di, zuřil údajně Nezmar

Z výše uvedeného hovoru vyplynulo, že se dne 20. 5. 2019 sešel Roman Dírigent (Roman Rogoz pozn. red.) s předsedou představenstva SK Slavia Praha Jaroslavem Tvrdíkem a sportovním manažerem SK Slavia Praha Janem Nezmarem,“ uvedl server efotbal.cz a rozdmýchal tak možná podezření. Nutno podotknout, že vzhledem k tomu, že jde o otevřenou kauzu a neveřejný policejní spis, mohou být informace zastaralé či zavádějící.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Přesto naznačují, že policie se na jednání pražské Slavie v souvislosti s kauzami zaměřovala. Zachytila také konzervace bývalého sportovního šéfa klubu Jana Nezmara s kontroverzním funkcionářem Romanem Rogozem, který je v současnosti obviněný.

Nezmar nadává na Jaroslava Tvrdíka, že to je idiot, který ničí celou Slavii a dostává ji do problémů svým chováním, jednáním a psaním na Twitter. Vyzrazováním interních informací z klubu svým dětem, které je pak zveřejňují,“ cituje efotbal.cz poznámky policistů ve spisu. Nezmar údajně kritizoval v rozhovorech s Rogozem také vybrané hráče, mimo jiné Jaromíra Zmrhala, Josefa Hušbauera nebo Simona Deliho.

Dále hovoří o hráčích Delim a Ngadeuovi, že to jsou černí zmr.i, Protože Deli ze Slavie v létě potají utekl a Ngadeu se chystá udělat to samé. Jan Nezmar nadává i na hráče Hušbauera, Zmrhala a spol., že to jsou zm.di, kteří rozkládají kabinu,“ uvedl server efotbal.cz.

Zdroj: efotbal.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Pět důvodů, proč se (my Češi) za volantem chováme tak, jak se chováme. Jinde v Evropě by to neprošlo
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Záběry z helmy ukazují drsný život v první linii: zpustošená krajina zalitá šedými mračny, granáty a kulky prolétající kolem hlavy
Události247.cz
Události247.cz
Němečtí a čeští zákazníci stále dostávají odlišnou kvalitu potravin pod stejným obalem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství