Slavia nečekaně otočila. Hráči na hostování už proti svému mateřskému klubu nastupovat nebudou

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

20. Tolik kmenových hráčů pražské Slavie aktuálně hostuje v jiných klubech nejen první, ale i druhé české nejvyšší soutěže. Zatímco ještě před týdnem bylo možné, aby proti svému mateřskému celku nastupovali, opak je od dnešního dne pravdou. „Po zkušenostech z podzimní části sezony se Slavia rozhodla, že svým hráčům hostujícím v dalších klubech nebude povolovat nastoupit do vzájemných zápasů,“ oznámil klub v prohlášení.

Právě hostování hráčů sešívaných patřilo v létě k nejdiskutovanějším tématům. Řada kmenových hráčů Slavie totiž odešla hostovat do Slovanu Liberec a proto panovaly obavy, zda v případě vzájemného utkání obou celků nebudou červenobílí v nepřiměřené výhodně. Nakonec však předseda představenstva klubu Jaroslav Tvrdík na svém Twitteru oznámil, že tehdejší šestice hráčů, stejně jako ostatní, budou moci proti Slavii nastoupit.

i(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Po třech odehraných utkáních jarní části ročníku však obrátil. „Došli jsme k závěru, že se jednalo o veskrze negativní zkušenost, a to z několika důvodů,“ stojí v prohlášení. Důvodem jsou prý zejména vzájemná utkání právě se Slovanem Liberec. „Část hráčů hostujících v dresu soupeře proti Slavii nastoupit nechtěla, druhá část šla naopak do vzájemného zápasu přemotivovaná. Během zápasu tak docházelo například k soubojům, při kterých hrozilo zranění hned dvou kmenových hráčů Slavie,“ stojí na klubovém webu.

Vedení klubu zároveň uvedlo, že očekávalo, že její krok napodobí i zbývající celky Fortuna ligy. „Nicméně se tak nestalo a sešívaní v tomto rozhodnutí zůstali osamoceni,“ dodává. Podle Slavie navíc nyní není v Liberci tolik hráčů, jako na podzim a proto by regulérnost soutěže neměla být ohrožena.

i(zdroj: Jan_Polák, wikimedia.org)

„Na severu Čech aktuálně hostuje mnohem nižší počet hráčů, a proto nemůže dojít k oslabení soupeře,“ píše klub. Pod Ještědem aktuálně hostují Jan Matoušek, Jakub Jugas, Mohamed Tijani a Ondřej Karafiát. „V ostatních klubech FORTUNA:LIGY jsou pro jarní část zapůjčeni vždy maximálně dva hráči, což je počet, který při jejich absenci nijak nemůže ovlivnit výkon klubu,“ stojí v prohlášení.

O citelný zásah jde především pro Petra Radu, jehož aktuálně druhý Jablonec se má se Slavií utkat ve víkendovém klání. Ten tak nemůže počítat se stoperem Jaroslavem Zeleným, který se v letošním ročníku dostal do kvalitní formy a patří mezi tahouny zelenobílých.

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jaké předměty nechávat v mrazu v autě, pokud je chcete ještě někdy použít
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejlepší MANPADS jsou polské, mají až o 40 % silnější hlavice než ostatní a sestřelí i moderní ruské letouny
Události247.cz
Události247.cz
Rozdíly v českých regionech: Pražácí žijí dlouho a na vysoké noze, jinde už tomu tak není
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Rusko se našich nových tanků od Německa nebojí, protože jsou z 90. let. Je fakt, že naší šanci na obranu nijak nezvýší