Slavia je v hledáčku zahraničních klubů, nad několika hráči visí otazník

Foto: konbini.com

Slavia Praha je v současné době asi nejúspěšnější fotbalový klub na domácí scéně. První české fotbalové lize vládne s pohodlným náskokem šesti bodů na druhou Plzeň, excelentní výkony podává také v Lize mistrů a její hráči jsou pravidelnými účastníky reprezentačních srazů. S plánovaným odlivem čínských peněz se ovšem může hodně věcí změnit. Vedení klubu bude potřebovat další zdroje a proto se jako logický krok jeví prodej některých fotbalistů, kteří v zahraničí uchvátili. O která jména se jedná?

Ondřej Kolář

Betonová hráz v brance Slavie. Pětadvacetiletý Ondřej Kolář se stal jednou z hlavních postav kádru Jindřicha Trpišovského a chválu na něj pějí dokonce i za hranicemi naší republiky. V Lize mistrů předvedl několik úžasných zákroků, kterými držel naděje svého týmu nad vodou. V českých vodách dosud nastoupil do deseti ligových utkání a inkasoval pouze jednou jedinkrát. Útočí také na rekord Petra Čecha v neprůstřelnosti. Rodák z Liberce by mohl být jedním z prvních hráčů, jichž se vedení klubu s vidinou velkých peněz zbaví. Jednalo by se však o obrovskou ztrátu.

Vladimír Coufal

Tradiční člen základní sestavy Slavie Vladimír Coufal se pomalu, ale jistě, probouzí k životu také v reprezentaci. Výrazně se podílel na nedávné výhře proti Anglii, jeho herní výkonnost zápas od zápas stoupá. Málem odešel už v průběhu léta, kdy o něj projevil zájem německý Freiburg. Tehdy se ovšem strany nedohodly. Změní se něco během zimní přestupové pauzy?

David Hovorka

Po odchodu Simona Deliho a Michaela Ngadeu se většina slávistických fanoušků obávala, že lepší stoperské duo už se v životě nepodaří najít. Chyba lávky! Na místo dvou afrických fotbalistů přispěchali David Hovorka s Ondřejem Kúdelou a zastoupili ho skutečně znamenitě. Hovorka zaujal v zahraničí zejména svou oslavou po zpracování hvězdného Romela Lukaku během utkání s Interem Milán. Skvěle si počínal i ve svých dalších vystoupeních. Není mu už česká liga příliš malá?

Lukáš Masopust

Krajní záložník dříve působil v Jablonci a o jeho služby hodně stála zejména Sparta. Jednání s ní ale nakonec nedopadla a Lukáš Masopust tedy zamířil do konkurenční Slavie. A lepší rozhodnutí učinit nemohl. Na hřišti odvádí opravdu kvalitní práci a sází na něj i trenér národního týmu Jaroslav Šilhavý. Pokud by v zimě odešel do zahraničí, nikdo by se tomu příliš nedivil.

Peter Olayinka

Kdybychom vám ještě před rokem řekli, že do seznamu nejšikovnějších fotbalistů Slavie zařadíme Petera Olayinku, nejspíš byste se nám vysmáli. Nigerijský útočník přišel jako velká zahraniční posila za 80 milionů korun, jenže první měsíce se mu krutě nevydařily. Od vedení Slavie měl nicméně i nadále důvěru a nyní jasně ukazuje proč. Trefil se totiž v Lize mistrů a dvě branky za sebou přidal také na domácí scéně. Nastupuje za nigerijskou reprezentaci a je jedním z horkých kandidátů na přestup již v nadcházejícím zimním období.

Foto: konbini.com