Škrtel po konci v Turecku: Možná ještě není konec, mám pocit nedokončené práce

                   

V prosinci oslavil šestatřicáté narozeniny, aktuálně je vinou zranění bez angažmá, přesto na konec kariéry nemyslí. Dlouholetý slovenský reprezentant Martin Škrtel, který se před několika dny dohodl s tureckým Basaksehirem Istanbul o rozvázání smlouvy nastínil proč jde podle něj o dobrý krok a zároveň přiznal, že by rád dres tureckého celku v budoucnosti ještě oblékl.

„Realita je taková, že tuto sezonu už si kvůli operaci achilovky nezahraju. I proto jsme se domluvili, že když nemohu přiložit ruce k dílu na trávníku, pomůžu alespoň mimo něj. Konkrétně tím, že uvolním místo na soupisce,“ prohlásil pro sport.akuality.sk slovenský stoper. „I v Turecku je limitovaný počet legionářů, takže bez mého předčasného odchodu by to nebylo možné,“ dodává.

iIlustrační foto. Martin Škrtel v dresu slovenského národnho týmu. (zdroj: twitter.com/waynfo.com)

Díky odchodu bývalého hráče Liverpoolu nebo Zenitu Petrohrad tak mohl turecký celek přivést na hostování talentovaného stopera AC Milán Léa Duarteho, který bude v turecké metropoli hostovat. „Myslím si, že je to logické rozhodnutí, když už jsem v tomto ročníku bohužel nepoužitelný. Bylo to to nejmenší, co jsem mohl udělat. Z mého pohledu nebude velký rozdíl, jestli budu sedět doma, respektive rehabilitovat, se smlouvu v kapse, nebo bez ní,“ pokračuje pro sport.aktuality.sk.

Škrtel pomohl v loňské sezóně Basaksehiru vybojovat historicky první titul v turecké nejvyšší soutěži, letos se však klubu příliš nedaří. V tabulce Super Lig je až na čtrnácté pozici a spíše než na obhajobu titulu musí přemýšlet nad záchranářskými ambicemi. I proto bude slovenský stoper chybět, jak však sám přiznává, v Turecku zůstává.

i(zdroj fotografie: PxHere)

„Na papíře už nebudu hráčem Basaksehiru, ale klub mě pořád považuje za svého. Umožnil mi využívat své prostory, posilovnu, fyzioterapeuty, doktory i trenéry. Také moje pocity jsou stejné jako doteď. Basaksehir mi přirostl k srdci. Teď jsme se sice administrativně rozloučili, ale dohodli jsme se, že možná ještě není konec. Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet dál,“ dodává pro sport.aktuality.sk čtyřnásobný slovenský fotbalista roku.

„Po sezoně si opět sedneme a rozhodneme se pro další postup. Osobně mám pocit nedokončené práce. Současně však vím, že je brzy o tom přemýšlet. V dalších týdnech se soustředím výhradně na to, abych se dal dohromady a aby byla rehabilitace bez problémů. V každém případě mám teď dost času, nic mě netlačí a plně se soustředím jen na uzdravení. Uvidíme, co se stane v létě,“ zakončil.

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Výkup vozidel v Praze a ve středních Čechách funguje za hotové
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jaderná ruská superzbraň torpédo Poseidon. Může jít o hrozbu, nebo jen bluf, který brnká Západu na nervy
Události247.cz
Události247.cz
Ukrajina válku vyhraje, pokud se jim podaří jedna věc
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Neodymové magnety jsou větším pomocníkem, než byste čekali!