Sen o double pokračuje. Slavia rozdrtila Vyškov, vlastního brankáře překonala čtyřikrát

Pražská Slavia nadále pokračuje ve svém tažení s cílem zvítězit v domácím poháru. Čtyřikrát překonala vlastního brankáře a míří do semifinále.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha

Proti svým. Kmenový hráč pražské Slavie Antonín Kinský zažil premiéru proti svému zaměstnavateli. Teprve devatenáctiletý brankář již druhou sezónu hostuje v druholigovém Vyškově, který ve čtvrtfinále domácího poháru narazil právě na sešívané. Červenobílí přesto start svého gólmana povolili a Kinský tak v pražském Edenu odchytal kompletní zápas. Přesto hned čtyřikrát kapituloval.

Poprvé již ve dvanácté minutě, kdy se prosadil Ondřej Lingr. V 19. minutě navýšil vedení Václav Jurečka, o pouhé tři minuty později zvýšil skóre Matěj Jurásek. Ve druhé půli tempo zápasu opadlo, přesto dokázala Slavia přidat čtvrtou branku. Po souhře s Lingrem se podruhé v utkání prosadil kanonýr Václav Jurečka a uzavřel skóre na konečných 4:0 pro domácí. „Jsme moc rádi, že jsme to zvládli,“ chválil své svěřence na tiskové konferenci asistent trenéra Jaroslav Köstl.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Pohár pro nás, tak, jako v každé sezoně, znamená hodně. O tom, že jsme postoupili, rozhodl přístup na začátku utkání. Tam se lámal celý pohárový chleba. Vyškov přijel s větším respektem, protože ten tým velmi dobře známe, víme, co dokáží. Mají skvělé hráče, trenéra i gólmana,“ prohlásil na adresu celku, který ve druhé lize přezimoval na druhé příčce. Podle Köstla se v dobrém světle ukázal také brankář Antonín Kinský.

Kinský je budoucnost, ví kouč

Tonda je skvělý brankář, sledujeme ho opravdu pečlivě,“ doplnil s tím, že jej trenérský štáb pravidelně pozoruje také osobně. S mladým brankářem pravidelně spolupracuje na tréninkových plánech brankářský kouč Slavie Štěpán Kolář. „Po každém zápase si s ním volá, probírají věci ze zápasu, říkají si, co kde mělo být. I ve Vyškově mají skvělého trenéra gólmanů, to je další plus,“ zdůrazňuje.

Devatenáctiletý brankář je podle Köstla velkou budoucností. „Pro nás je to obrovský příslib do budoucna, posunul se po sportovní i lidské stránce, změnil nastavení sebe sama a věříme, že tady jednou dokáže velké věci,“ zakončil. Slavia se v dalším kole domácího pohárů může těšit na jednoho z trojice Bohemians Praha, Dynamo České Budějovice a Sparta Praha.

Má smysl, aby kmenoví hráči hráli zápasy proti svým zaměstnavatelům?