Šéf Sparty Rosický promluvil o odchodu Florina Nity. Jak by Sparta reagovala na případnou nabídku?

Za pražskou Spartu odchytal Florin Nita více než stovku utkání a patřil mezi klíčové postavy mužstva. Přesto na podzim zářil v bráně letenského klubu slovenský brankář Dominik Holec a rumunský brankář se nechal slyšet, že se v klubu necítí respektován. Přesto podle Rosického klub o jeho odchod nestojí.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Od svého přestupu do pražské Sparty patřil ke klíčovým oporám mužstva, jenže po čtyřbrankovém debaklu proti Slovácku dochytal závěr podzimu slovenský brankář Dominik Holec. Rumunský brankář Florin Nita v prosinci pro Rumunský rozhlas prohlásil, že se ve Spartě nadále necítí respektován. „Je to těžké, nejsem robot, který vždy trénuje naplno,“ uvedl čtyřiatřicetiletý gólman.

Když si všimnete, že jste odsunuti stranou, i když do toho dáváte srdce, je to, jako byste nepracovali se stejnou radostí. Všiml jsem si, že tu nejsem respektován. Chci dál chytat, ještě jsem neukázal všechno, co umím,“ dodal rumunský reprezentant. K celé situaci se posléze pro podcast Sport.cz s názvem Bodlo vyjádřil také kouč Pavel Vrba. „Osobně si myslím, že jsme mu to vysvětlovali dostatečně a bylo mu vše jasně řečeno i za mé přítomnosti,“ uvedl.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Myslím si, že ta výkonnost nebyla úplně podle našich představ. Poté nastoupil Holec a pokud si to dobře pamatuju tak jsme s ním v bráně všechny zápasy mimo jeden v evropských pohárech vyhráli,“ pokračuje. „Samozřejmě na tom postu je to hodně složité, když tam někdo naskočí, všechno se vyhrává tak není důvod do toho zasahovat, obzvláště když nedělá chyby a je jistý,“ dodal. „Pro Nitu to samozřejmě bylo těžší, ale to je fotbalový život,“ míní.

Nechceme, aby odcházel, zdůraznil Rosický

K celé situaci se nyní pro sparťanské fanoušky vyjádřil také sportovní šéf klubu Tomáš Rosický, který v pořadu Zeptej se nastínil budoucnost rumunského brankáře na Letné. „My nechceme, aby Florin odcházel. Pokud by na něj nějaká nabídka přijde tak akceptována nebude. Na druhou stranu když to vezmu ze široka tak je dobré mít tenhle problém s tím, že máme dobré brankáře a máme konkurenci,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Florin dlouhodobě ukazoval, že je dobrý brankář. Dominik Holec dlouho čekal na šanci a když ji dostal tak se ji chopil. Ještě nezapomínejme, že máme Milana Heču, který jediný šanci nedostal,“ doplnil s tím, že je rád za konkurenci a kvalitu na brankářském postu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Bezmozek se rozjel na červenou, dodávku na videu surově odhodil na semafor. Tihle lidé by už nikdy neměli řídit
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Bulharsko hned na začátku války Ukrajinu zachránilo, dodalo jí až 100 % potřebné munice. A také dnes tvoří až 1/3 dodávek
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti