Ryan Giggs má problém. Wales dovedl na mistrovství světa, teď u reprezentace končí

Wales se kvalifikoval na mistrovství světa po dlouhých 64 letech. Trenér Ryan Giggs, který stojí za historickým úspěchem, ale Velšany v Kataru nepovede. U reprezentace skončil kvůli soudnímu sporu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

I když začátky na lavičce velšského národního týmu nebyly pro Ryana Giggse jednoduché, postupem času se tým pod jeho vedením zlepšoval. Nakonec vybojoval Wales postup na mistrovství Evropy a nyní i na mistrovství světa. Jenže loni na ME Giggs tým nevedl a na lavičku se nepostaví ani v Kataru. DailyMail nyní přinesl informaci, že u reprezentace skončil. Proč? V listopadu 2020 byl ve svém domě ve Worsley zatčen a následně obviněn z napadení své bývalé přítelkyně a její sestry.

Legenda Manchesteru United brala postup na Euro 2020 jako vrchol kariéry. „Je to jedna z největších nocí mého života,“ řekl Ryan Giggs po závěrečném utkání kvalifikace, ve kterém Wales porazil Maďarsko. Po zmiňovaném zatčení v listopadu 2020 zaujal jeho místo dočasně asistent Robert Page. S týmem se na ME probojoval do osmifinále. Tentýž muž nyní povede draky na mistrovství světa.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Giggsův případ se dostane před soud 8. srpna. Trenér národního týmu nechce, aby jeho situace hráče rozptylovala, když se země připravuje na své první vystoupení na mistrovství světa od roku 1958. A tak se rozhodl, že z funkce odstoupí. Zdroje blízké velšskému táboru prozradily, že Giggs obvinění tvrdě popírá a zůstává odhodlán očistit své jméno.

Měl Ryan Giggs zůstat u velšského národního týmu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články