Rozjetý Baník touží po pohárovém skalpu Sparty. Jaký je podle Hapala recept na úspěch?

Ostravský Baník přivítá v osmifinále domácího poháru pražskou Spartu a pokosí se ukončit nepříznivou sérii. Slezané totiž naposledy proti celku z Letné zvítězili v dubnu 2018.

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

Úvod nového ročníku nevyšel fotbalistům Baníku Ostrava ani pražské Sparty podle představ, přesto se oba celky dostávají do herní pohody. I proto je pohárový úspěch a následná vstupenka do evropských pohárů velmi cenným skalpem. „Kluci vědí, proč do Ostravy jedou. Motivace je tady ohromná. Všichni se na to chystají, jak nejlépe mohou. Doléčujeme šrámy, dobře trénujeme, tak věřím, že to v sobotu zvládneme,“ uvedl na stránkách klubu asistent Sparty Luboš Loučka.

Podle kouče Ostravy Pavla Hapala budou o výsledku rozhodovat zejména zbytečné chyby. „Čeká nás samozřejmě kvalitní soupeř, je to Sparta, o tom se nemusíme dlouze bavit. Ale my se budeme chtít prosadit i svými vlastními zbraněmi. Doma v poslední době podáváme dobré výkony a věřím, že na ně navážeme. Pokud splníme naše taktické plány a úkoly a nedopustíme se zbytečných chyb, tak můžeme být úspěšní,“ zdůraznil s tím, že vliv může mít i počasí.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Moravskoslezskou metropoli totiž behěm včerejška pokryly stopy sněhové pokrývky. Hřiště je přesto podle Hapala v dobrém stavu. „Ve čtvrtek jsme na stadionu trénovali a terén byl velmi dobrý. To ale samozřejmě ještě nesněžilo. Ale myslím, že podle předpovědi by to nemělo být nic extrémního. Je pravda, že během soboty má být celý den pod nulou, ale pokud nenapadne nějaké velké množství sněhu, což by nemělo, hřiště by mělo být dobře připraveno,“ míní třiapadesátiletý stratég, který jedním dechem dodává, že hráči cítí důležitost tradičního šlágru.

Hapal: Je to důležité pro celý region

Vnímáme zájem veřejnosti, je to důležité pro celý region. Je to cítit na zájmu o lístky, vypadá to, že bude vyprodáno. Doufáme, že to bude mít i dobrý konec, postoupíme a uděláme lidem radost. Fanoušci si to za svou podporu určitě zaslouží,“ doufá Hapal před utkáním, které je na programu již dnes od 15:00. Přímým přenosem jej vysílá stanice ČT Sport.

Dokáže Sparta v Ostravě zvítězit?

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak trojnásobně prodloužit životnost autobaterie: Expert vysvětlil úkon, který zafunguje na levné i drahé modely
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Na Ukrajinu se dostanou hned 4 tanky ze Západu, ruské je překonají pouze v jednom směru. Zapojit se musela i Amerika, i když nechtěla
Události247.cz
Události247.cz
Poláci jsou na Čechy už vážně naštvaní: V obchodech mají kvůli nim prázdné regály
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Experimentální zbraň 2. sv. války: Pekelné kolo bylo tak nebezpečné, že raději skončilo už ve fázi testování