Ronaldova premiéra vyšla skvěle. Nebyl ovšem sám

Cristiano Ronaldo ozdobil svou druhou premiéru v dresu Manchesteru United dvěma góly. Premiérové branky po reprezentační pauze ale vstřelili i někteří další hráči. Například Odsonne Edouard, jenž se přesunul ze Skotska do Londýna a Tottenham v londýnském derby sestřelil jako střídající hráč dvěma góly.

i Zdroj fotografie: Manchester United FC

Ronaldo i Edouard vstřelili po dvou gólech

Největší pozornost včera samozřejmě upoutal Cristiano Ronaldo, jenž se vrátil na Old Trafford. A svůj návrat při vítězství 4:1 nad Newcastlem ozdobil dvěma góly. Po utkání poté přiznal, že z návratu byl velmi nervózní. Více se můžete dočíst zde.

Portugalský kanonýr nicméně nebyl jediný, komu se podařila premiéra v novém dresu. Otevírací duel čtvrtého kola Premier League mezi Crystal Palace a Tottenhamem totiž nabídl taktéž nového dvougólového střelce. Londýnské derby si podmanil střídající Odsonne Edouard. Francouzský útočník ještě na konci srpna odehrál derby mezi Celticem a Rangers, po reprezentační pauze už nicméně nastoupil za Orly.

Do duelu přišel v 84. minutě a přesně po devětadvaceti vteřinách dokázal skórovat. To tedy ani Cristiano Ronaldo nedokázal. Edouard následně skóroval ještě jednou, konkrétně ve třetí nastavené minutě a uzavřel účet utkání na konečných 3:0. Pro třiadvacetiletého útočníka to tak zcela jistě byl debut snů.

A ještě jeden „anglický“ debut měl chuť vítězství. V duelu mezi Watfordem a Wolvesem se střelecky prosadil jihokorejský forvard Hee-Chan Hwang, který podobně jako Edouard nastoupil jako střídající hráč. Pětadvacetiletý hráč prožil vynikající období své kariéry v Salcburku, ovšem po přestupu do Lipska už nezářil. Ve dvaceti ligových duelech nevstřelil jediný gól a tak zamířil na hostování do Wolvesu.

Hwang nastoupil do hry po hodině hry a trvalo mu přesně dvacet minut, než se dočkal branky. Vlci i díky jeho trefě zvítězili 0:2 a možná našli ideálního náhradníka za Raúla Jiméneze, jenž se mezitím už vrátil zpět do hry.

Debut v dresu německé Mohuče prožil dánský útočník Marcus Ingvartsen a i on se může radovat. Jeho tým vyhrál na půdě Hoffenheimu 0:2 a Ingvartsen k tomu přispěl brankou po dvou minutách na hřišti. Během léta se posílila i italská Venezia, nováček Serie A.

A ačkoliv nešlo o debuty, rozhodně musíme zmínit její včerejší duel na hřišti Empoli. Svůj první gól ve druhém utkání na Apeninském poloostrově vstřelil Thomas Henry, který dosud zářil v Leuvenu (loni jednadvacet branek, letos tři góly ve čtyřech duelech), poprvé taktéž ve druhém utkání se trefil i David Okereke, který stejně jako Henry přišel z belgické Jupiler Pro League. Nigérijský útočník byl na hřišti jen necelou minutu a jeho branka znamenala vítězství.