Ribéry napadl rozhodčího a nejspíš jej čeká spravedlivý trest

i Foto: irishmirror.ie
                   

Franck Ribéry přes startem nového fotbalového ročníku opustil Bayern Mnichov a vydal se vstříc novým výzvám do italské nejvyšší soutěže. Tam posílil kádr Fiorentiny, za kterou začal okamžitě pravidelně nastupovat v základní sestavě. Stal se také největší hvězdou v sestavě, podle čehož by se měl samozřejmě také chovat. Jenže v nedávném zápase s Laziem Řím mu ujely nervy vskutku nevhodným způsobem. Nejen, že se během zápasu dostal do křížku se svým trenérem Mantellou, navíc ještě při odchodu do sprch napadl pomezního. Jakou bude mít tato kauza dohru? Vedení Serie A ji každopádně nenechá jen tak.

Ribéry si pravděpodobně pár zápasů nezahraje (přinejmenším)

V Itálii během posledních měsíců ovládla snaha zkvalitnit fotbalové prostředí a naučit fanoušky jednotlivých klubů slušnému vychování. Co je to ovšem platné, když ani fotbalisté se morálními pravidly neřídí? Dokonce ani takové hvězdy, jakou Franck Ribéry bezpochyby je, se občas nechají strhnout emocemi a pak to doslova létá.

Ribéry nejprve poslal několik vulgárních nadávek na adresu trenéra Vincenza Montelly, které podle všeho vinil za to, že jej vystřídal předčasně. Kouč tento incident komentoval následovně:

„Franc vypadal opravdu hodně unaveně, takže možná byl naštvaný proto, že chtěl vystřídat dřív, než já měl v plánu. Samozřejmě si teď dělám legraci. Znám jeho elán a nasazení do hry, takže vím, že chtěl zůstat na bojišti až do konce. Sám jsem byl kdysi útočníkem, takže toto chování je mi velmi blízké a dokáži pro něj najít pochopení.“

Ačkoli Vincenzo Montella Ribérymu emotivní rozhovor odpustil, vzhledem k tomu, že je v podstatě jeho podřízeným, by si takové věci prostě za žádných okolností neměl dovolit.

Ribéry korunoval své šílenství napadením pomezního

Ribéry už na lavičce náhradníků pozoroval výkon svých spoluhráčů až do poslední chvíle. Byl tedy přítomen opravdu sporné brance z kopaček Lazia Řím, která nakonec rozhodla o vítězi. Jelikož s verdiktem hlavního sudího nesouhlasil a vinil pomezního, že mu rozhodnutí nevymluvil, při cestě do kabin do něj dvakrát ostře strčil. Překvapivě i pro tento incident měl Vincenzo Montella pochopení, když napsal:

„Nerozumím tomu verdiktu. Máme tady video, jde navíc o rozhodující okamžik v závěrečných minutách zápasu, tak proč se na situaci nepodívat opakovaně? Rozhodčímu jsem pak řekl: Když se po zápase na incident podíváte šlo o faul, tak koupíte kafe vy mně. Kdyby se na to šel podívat hned, tak by třeba rozhodl stejně, ale aspoň bychom měli jistotu. Ribéryho rozhořčení rozumím.“

Foto: irishmirror.ie

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Výkup vozidel v Praze a ve středních Čechách funguje za hotové
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jaderná ruská superzbraň torpédo Poseidon. Může jít o hrozbu, nebo jen bluf, který brnká Západu na nervy
Události247.cz
Události247.cz
Ukrajina válku vyhraje, pokud se jim podaří jedna věc
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Neodymové magnety jsou větším pomocníkem, než byste čekali!