Rekordy, které může Slavia letos pokořit

Foto: Marca.com

SK Slavia Praha vlétla do podzimní části sezóny jako uragán a skvěle si vedla jak na české, tak na mezinárodní scéně. Přestože v úvodním zápase jara na půdě pražských Bohemians prohrála, její absolutní prvenství v lize a komfortní náskok to samozřejmě neohrozilo. Pokud se klub vrátí na vítěznou vlnu a vzpamatuje se ze ztráty Tomáše Součka, může letos překonat hned několik rekordů. O kterých je řeč?

Počet vychytaných čistých kont v rámci jedné sezóny

Dosavadním rekordmanem v počtu zápasů bez inkasované branky je Petr Čech, jenž dosáhl 17 čistých štítů během svého působení na Spartě. Ondřej Kolář si však s touto metou pravděpodobně hravě poradí, během podzimu jich nasbíral už patnáct. Na jaře o místo v základní sestavě určitě nepřijde, lepšího brankáře na české scéně momentálně není. Navíc se může spolehnout také na nadstavbovou část ročníku. Když všechno půjde hladce, rekord překoná s komfortním náskokem.

Jistota titulu s komfortním předstihem

Slavia momentálně vede tabulku Fortuna ligy o třináct bodů před druhou Viktorií Plzeň. Ačkoli Pražané na rozdíl od svého největšího konkurenta vstoupili do jarní fáze prohrou, stále mají ohromně vysokou šanci, že titul skončí právě v jejich rukách. K tomu může dojít už několik kol před koncem soutěže. Dosavadní rekord drží Sparta, která se ze zisku cenné trofeje radovala pět kol před koncem. Pokud se Slavia vrátí do starých, vítězných kolejí a Plzeň na druhou stranu párkrát klopýtne, mohou se dějiny přepisovat i v tomto případě.

Největší počet domácích vítězství v řadě

Sparta Praha na přelomu století utvořila rekord v počtu vyhraných domácích zápasů v řadě, zkompletovala jich celkem dvacet. Slavia drží domácí neporazitelnost už čtrnáct zápasů a pokud bude pokračovat v nastoleném trendu, s úderem nadstavby může tento milník překonat.

Vítězství s největším náskokem v historii

Sezóna 2000/2001 byla pro Spartu přelomová hned z několika důvodů. Jak už jsme zmínili v předešlých odstavcích, tehdy udržela dlouho šňůru domácí neporazitelnosti, vyhrála titul s předstihem několika kol a navíc druhému týmu v tabulce odskočila o úctyhodných 16 bodů. Určitě si teď říkáte, kde ty loňské sněhy jsou. Sešívaným by se podobný úspěch mohlo podařit minimálně dotáhnout.

Největší počet bodů v sezóně

Nadstavbová část Fortuna ligy v minulém ročníku pomohla Nikolaji Komličenkovi překonat rekord v počtu vstřelených branek v rámci jedné sezóny. Slavia zase posbírala nejvyšší počet bodů, který se zastavil na čísle 83. Když se na tabulku podíváme letos, klidně může nastat situace, že na konci překoná sama sebe. Aktuálně má na kontě 54 bodů a dokonce ročníku zbývá ještě spoustu času.

Foto: Marca.com