Real Madrid je v čele La Ligy před Barcelonou!

Ve 32. kole La Ligy porazil hubeným vítězstvím Real Madrid poslední tým Espanyol Barcelonu pouze 1:0. Proto se Real Madrid posunul na první příčku o dva body před Barcelonou.

Zápas Real Madrid x Espanyol Barcelona

Real Madrid jednoznačně dominoval v držení míče v prvním poločase. Na svých kopačkách měl tento tým více jak 72 % v držení míče, ale hráči Realu se nemohli prosadit do zhuštěné obrany Espanyolu. V brance Espanyolu Barcelona výborně chytal někdejší bývalý hráč Realu Madrid – Diego Lopez (pozn. redakce za Real Madrid chytal v ročníku 2012/2013 a 2013/2014 – 49 odchytaných zápasů). Navíc hru Realu Madrid tvořili nepřesné přihrávka a centry.

iOslavy Karima Benzemy. Zdroj fotografie: en.as.com

Fantastický Benzema!

Do konce řádného hracího času prvního poločasu zbývalo jen několik sekund, když francouzský útočník Karim Benzema poslal fantastickou přihrávku na nabíhajícího brazilského záložníka Casemira, který chladnokrevně zakončil a Real Madrid vedl 1:0.

Karim Benzema komentoval svoji skvělou přihrávku:

Myslím, že o tomto je fotbal. Dělat věci spontánně! Věděl jsem, že spoluhráč si zezadu naběhne. Asistence je dobrá, ale šanci proměnil Casemiro. On nám dal tři body.

Jak hodnotil zápas střelec jediné branky?

Každý zápas je od teď pro náš jako finále. Díváme se na to, jak se daří Barceloně, ale soustředíme se hlavně sami na sebe. Mám pocit, že se naše forma zlepšuje. Gól je z devadesáti procent Karimův. Já jsem jen zakončil. hodnotil Casemiro.