První změny v Plzni, odchází záložník Procházka

i Foto: vikven.com
                   

Plzeňská Viktoria pod vedením nového trenéra Adriána Guľy odcestovala na soustředění do slunného Španělska. K týmu se však nepřipojila hned trojice hráčů, o jejichž budoucnosti bylo víceméně rozhodnuto. Záložník Roman Procházka se do nové koncepce klubu nehodí a proto má svoleno hledat si nové angažmá. K odchodu se chystá i talentovaný Pavel Šulc. Ubong Ekpai na cestovní listině taktéž chybí, nicméně v jeho případě je to zaviněno dlouhodobým zraněním.

Rozhodnutí, které bylo potřeba učinit

Slovenský kouč Adriá Guľa pěkně zamával s fotbalovým prostředím v prvoligové Plzni. Zavedl speciální tréninkové metody a jak sám pronesl, překvapilo ho nadšení a elán, s nímž hráči k přípravě přistupovalo. Kádr nicméně není nafukovací a proto bylo potřeba ještě před odletem na soustředění do Španělska vyřešit, kteří fotbalisté musejí z kola ven.

Po dlouhých úvahách los nakonec padl na zkušeného Romana Procházku, jehož herní styl tak úplně nezapadá do nové koncepce. Navíc by se v konkurenci Pavla Buchy, jehož si Viktoria ponechala, jen těžko dostával do základní sestavy. Loučení se ovšem nenese v duchu nenávisti či křivd, Guľa na klubovém webu vyjádřil uznání k odkazu, který po sobě fotbalista zanechává:

„Romanovi umožníme hledat jiné angažmá. Rozhodli jsme se dát důvěru jinému typu hráčů. Je třeba mu ale poděkovat za vše, co ve Viktorce odvedl a popřát mu, aby si našel skvělé angažmá, kde zúročí své bohaté zkušenosti.“

Třicetiletý Roman Procházka přišel do Plzně v roce 2018 a ještě pod Pavlem Vrbou patřil k základním stavebním kamenům sestavy. Má za sebou angažmá v bulharském klubu Levski Sofia či Spartaku Trnava na domácí, slovenské scéně. Kam zamíří nyní, dosud nebylo rozhodnuto.

Pavel Šulc potřebuje herní praxi, jíž by v Plzni zatím nedostal

Další odpadlíkem z družiny Adriána Guľy je mladičký talent Pavel Šulc, který má sice potenciál stát se velkým hráčem, jenže v Plzni by aktuálně nedostával tolik prostoru, kolik by si zasloužil. I proto jej vedení klubu posílá na hostování do Českých Budějovic, kde mu bude umožněno nastupovat pravidelně a navíc v základní sestavě. Navíc je podle všeho naděje, že pokud jaro zvládne stejně jako podzim, v létě už jej Viktoria podrží.

Posledním fotbalistou, jenž na soustředění s týmem neodletěl, je Ubong Ekpai. Čtyřiadvacetiletý záložník se ovšem o angažmá nemusí obávat, na cestovní listině chybí z důvodu zranění kolene. Kvůli tomu je bohužel pravděpodobné, že do jarních zápasů nezasáhne a bude se většinu času věnovat rehabilitaci.

Na závěr musíme podotknout, že změny, které v Plzni aktuálně nastaly, ještě nemusejí býti konečné. Spekuluje se, že klub do konce přípravy opustí ještě další tři fotbalisté a v podstatě nikdo si svou pozicí nemůže být jistý.

Foto: vikven.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články