Priske po ztrátě proti Baníku: Věříme v data. Chybí nám tři až pět procent navíc. Proč týden bez zápasu pomůže?

Pátou remízu v řadě si připsala pražská Sparta proti Baníku Ostrava. Jak výsledek 1:1 hodnotil dánský trenér Brian Priske?

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha

Ani dvacet střel nestačilo pražské Spartě k vítězství. Letenští v domácím prostředí sice šli ve 22. minutě zásluhou Lukáše Sadílka do vedení, přesto další šance využít nedokázali. Naopak Baník ve 46. minutě jedinou střelou v zápase z kopačky Jiřího Klímy vyrovnal a utkání dovedl do remízového konce. Pro celek z Letné tak šlo o již pátou remízu v řadě, přesto trenér Brian Priske na tiskové konferenci přiznal, že mužstvo míří správným směrem.

V utkáni je tým disciplinovaný a dominuje. Úsilí je viditelné a ve spoustě zápasech jsme si zasloužili vyhrát. Dnes jsme byli jasně lepší, než soupeř. Ten vystřelil jednou na bránu z 22 metrů a skóroval. Výsledky jsou důležité a štve mě, že jsme nevyhráli. Zodpovědný jsem ale i za předvedenou hru,“ prohlásil Priske, jehož svěřenci v letošním ročníku dokázali v lize zvítězit jen třikrát. Na vině jsou podle dánského stratéga problémy v ofenzivě.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Nedaří se nám střílet více branek. Na druhé straně dnes dal soupeř gól z jediné střely, na to se zkrátka nedá připravit. Hráči dnes tedy dobře bránili a naběhali mnoho metrů. Musíme zkrátka přenést naši hru do gólů,“ doplňuje s tím, že recept je jasný a Sparta podle něj musí v každém utkání vstřelit minimálně dvě branky. Přesto nezastírá, že v mužstvu panuje s výsledky nespokojenost.

Priske: Pauza? Hráči zapracují na kondici

Chybí nám 3-5 procent, které musíme přidat navíc. Jak už jsem v minulosti říkal, chybí nám ten poslední kousek kvality a lepší rozhodování v klíčových momentech,“ míní a jedním dechem dodává, že Sparta musí mít více hráčů ve vápně. Řadě nových hráčů navíc podle jeho slov chybí sehranost. „Zkrátka nám schází lepší porozumění a spolupráce,“ pokračuje s tím, že pomoci by mohla i týdenní pauza způsobená reprezentační přestávkou.

Někteří hráči tak dostanou šanci zapracovat na kondiční stránce,“ uvedl a zdůraznil, že i přes výraznou nespokojenost fanoušků na Letné mužstvo míří správným směrem. „Věříme v to, co děláme. Máme pro to datové podklady, máme podklady, když vidíme, jak tým hraje, že dominuje v zápasech. V tomto zápase nám znovu chyběl poslední kousek kvality pro to, abychom takový zápas vyhráli. Pro nás je v tuhle chvíli největší úkol, abychom zůstali soustředění a hladoví,“ zakončil na tiskové konferenci Priske.

Dokáže Priske přivést Spartu k úspěchům?