Priske po derby: Slavii jsme góly darovali, je to trapné. Musíme se omluvit fanouškům

Dánský stratég Brian Priske nebude na své první derby na lavičce pražské Sparty vzpomínat nejlépe. Letenští v Edenu inkasovali během první půle hned čtyřikrát a debakl se jim odvrátit nepodařilo.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Skóre otevřel již po pěti minutách hry domácí střelec Václav Jurečka, který využil chyby Martina Vitíka a poslal sešívané do vedení. Ve 12. minutě vedla Slavia již o dvě branky, odražený míč si našel ve vápně Jakub Hromada a navýšil vedení. Sparta nezvládala nápory červenobílých a po půlhodině inkasovala potřetí z kopačky Lukáše Masopusta. V nastavení první půle završil ranou z voleje výsledek 4:0 Peter Olayinka.

Sparta tak podruhé v ročníku prohrála a na čelo tabulky ztrácí propastných devět bodů. „Musím říct, že prvních 45 minut bylo strašných. To, jak jsme prezentovali náš tým a náš klub… Soupeři jsme darovali góly. Přehrával nás silou, fyzickým přístupem ke hře. Není pochyb, že to je trapné,“ kroutil hlavou na tiskové konferenci po utkání trenér Brian Priske, který je připravený naslouchat fanouškům.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Musím se sparťanským fanouškům omluvit a musíme přijmout jejich kritiku a komentáře k utkání. Nemůžete hrát derby tak, jako jsme hráli my,“ doplňuje s tím, že jeho svěřenci v první půli zkrátka akceptovali sílu soupeře. „Není pochyb o tom, že jsem zklamaný z toho, jak jsme reagovali. Jsem smutný. Zkrátka jsme akceptovali, že soupeř je lepší, fyzičtější a má utkání lépe rozehrané. Individuální chyby se stávají, ale právě v těchto momentech musí tým držet pohromadě a společně situaci řešit,“ zdůraznil.

Priske: Kráčíme správnou cestou

Přesto podle něj nová Sparta kráčí správnou cestou. „Jsem si stoprocentně jistý. Je pravda, že jsme prohráli bitvu, bolí to. Je to strašné. Máme před sebou dlouhou cestu. Vidím hráče každý den v tréninku a vím, čeho jsou schopní. Proto vím, že cesta je správná. Víme ale, že jsme dnes zklamali hodně lidí. Víme, že fanoušci jsou zklamaní. Musíme přijmout jejich kritiku a plnou odpovědnost za tenhle výkon a výsledek,“ uvedl a jedním dechem dodal, že se nezříká zodpovědnosti.

Neprohráli jsme 12 zápasů v řadě. Dneska je ale potřeba říct, že jsem nespokojený a že musíme být nespokojení. Musíme vyžadovat sami od sebe víc a vyžadovat víc jeden od druhého. Nemůžeme akceptovat, že Slavia je lepší a že nás 45 minut přehrává takovým způsobem,“ zakončil Priske podle něhož je Sparta i nadále konkurenceschopná soupeřit na čele tabulky. Šanci napravit vysokou porážku bude mít již příští neděli, kdy vyzve Slovácko.

Rozumíte vizi Briana Priskeho?

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak trojnásobně prodloužit životnost autobaterie: Expert vysvětlil úkon, který zafunguje na levné i drahé modely
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Na Ukrajinu se dostanou hned 4 tanky ze Západu, ruské je překonají pouze v jednom směru. Zapojit se musela i Amerika, i když nechtěla
Události247.cz
Události247.cz
Poláci jsou na Čechy už vážně naštvaní: V obchodech mají kvůli nim prázdné regály
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Experimentální zbraň 2. sv. války: Pekelné kolo bylo tak nebezpečné, že raději skončilo už ve fázi testování