Příbramský boss Starka otevřeně promluvil o budoucnosti Příbrami, finančních problémech i sudích

Návrat mezi elitu se nekoná. Fotbalová Příbram ve druhé lize tápe a podle šéfa klubu Jaroslava Starky musí změnit svou strategii.

i Zdroj fotografie: 1. FK Příbram
                   

Fotbalová Příbram se topí v problémech. Hornický klub, který v loňském ročníku vypadnul z elitní soutěže, věřil, že po roční odmlce opět bude bojovat mezi nejlepšími. Opak se však stal pravdou a mužstvo trenéra Tomáše Zápotočného bojuje o záchranu i v druhé nejvyšší soutěži. Středočeský celek je aktuálně třináctý a nad sestupovými vodami má sedmibodový náskok.

Co se stalo úplně přesně nejsem schopen říct. Vždycky, když to nejde tak beru chyby na sebe,“ přiznal v podcastu Bodlo dlouholetý šéf klubu Jaroslav Starka. „Asi jsme tomuhle mužstvu, které spadlo z ligy a hrálo spoustu vyrovnaných zápasů se Slavií, Plzní a Spartou, věřili víc než bychom měli. Najednou i přes dobrý začátek jsme dokázali prohrát doma vyjma jednoho zápasu všechno,“ zhodnocuje začátek sezóny z pohledu Příbrami.

iZdroj fotografie: 1. FK Příbram

Nebyli jsme schopni nikoho porážet. Ti hráči tomu za mě nedávali všechno,“ doplňuje Starka, podle něhož je mezi první a druhou ligou zásadní rozdíl. „Chtěli hrát fotbal a ta druhá liga je o bojovnosti, nasazení a tvrdosti. Tak to je. V neposlední řadě to pískají někteří mladí dost nezkušení rozhodčí, kteří na to zatím ani nemají. Ale to nás neporazilo, my jsme se porazili sami tím, že hrajeme špatně,“ míní.

Dluží se nejen hráčům, ale i zaměstnancům

Proto není divu, že se Příbram v průběhu sezóny rozloučila se zkušeným stratégem Jozefem Valachovičem, kterého nahradil Tomáš Zápotočný. Přesto podle Starky nebyla chyba v bývalém slovenském reprezentantovi. „Je to výborný kluk, tréninky byly výborné. Spíš se musíme vrátit k těm kořenům Příbrami, kdy to dělali místní lidi. Dnes máme na lavičce Tomáše Zápotočného s Miroslavem Slepičkou, v mládeži máme spoustu bývalých hráčů,“ ví.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Musíme se vrátit na zem. Musí u nás skončit někteří hráči, kteří jsou na nás drazí a kteří nepodávají takové výkony jaké by odpovídaly tomu kolik berou. Musíme zase začít od mladých. Roli v tom hrajou i peníze, protože ty v Příbrami došly,“ dodává Starka, který otevřeně přiznal, že klub má nevyplacené finanční závazky. „Je to pravda. Dluží se nejen hráčům, ale i trenérům a zaměstnancům,“ uvedl.

Máme s tím velké starosti a kvůli tomu se obracíme zpět k těm začátkům a začít od nuly. Musíme během nějaké doby všechno, co dlužíme zaplatit a za nějaké minimum odehrát soutěž,“ zakončil dlouholetý funkcionář pro Bodlo.

Zdroj: Bodlo

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Německo postavilo vlastní tank A7V v reakci na britské a francouzské stroje. Měl velké potíže s pohybem v nerovném terénu
Události247.cz
Události247.cz
Finsko se nemůže dočkat přijetí do NATO. Zemi to ale nakonec může přinést větší riziko
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Spojené státy chtěly odstřelit měsíc jadernými zbraněmi, odhalily nově zveřejněné dokumenty. Důvod je bizarní