Přestup velikána na spadnutí. Marek Hamšík je blízko návratu do Evropy, kam zamíří?

                   

Jedenáct sezón v dresu italské Neapole, více než 120 reprezentačních startů. Třiatřicetiletý záložník Marek Hamšík patří bezpochyby mezi nejúspěšnější slovenské fotbalisty, svým angažmá v čínském Dalianu Professional FC však zmizel řadě fanoušků z očí. Podle slovenské veřejnoprávní televize RTVS je však jeho přestup zpět do Evropy na spadnutí, zamířit by měl dokonce zpět do domácí soutěže.

„Podle našich informací je na spadnutí dohoda mezi Markem Hamšíkem a bratislavským Slovanem. Kapitán fotbalové reprezentace by tak kvalifikačními zápasy mohl získat herní praxi ve Fortuna lize,“ informovala v pondělí RTVS. Čínská Superliga se totiž v letošním ročníku stále nerozběhla a Hamšíka, stejně jako jeho spoluhráče ze slovenské reprezentace, čeká v létě účast na Mistrovství Evropy.

Start nového ročníku čínské nejvyšší soutěže je aktuálně naplánovaný na druhou polovinu dubna, přičemž Hamšík neodehrál od listopadu loňského roku soutěžní utkání. Slováky však v závěru března čekají i tři důležité utkání, v rámci kvalifikace na Mistrovství světa se utkají s Ruskm, Kyprem a Maltou. Právě souboje v rámci slovenské ligy by tak podle RTVS měli Hamšíka dostat do formy.

Vedení Slovanu spekulace odmítá

To však vedení Slovanu odmítá a popírá i jakoukoli existenci jednání. „Víte přeci, že na Slovensku už skončilo přestupové období. Někdo mi posílal, že se tahle zpráva někde objevila, ale já o tom nic nevím. Taky mě to překvapilo. Dokud to není skutečně možné, tak se nemám k čemu vyjadřovat. Je zbytečné komentovat jakékoli spekulace,“ prozradil pro server sportnet.sk generální ředitel Slovenu Ivan Kmotrík mladší.

„Netuším, odkud se berou takovéto informace, jsou to asi jen dohady. Marek má přeci ještě platnou smlouvu v Číně,“ dodává Kmotrík. O odchodu Hamšíka se však spekuluje dlouhodobě i v rámci nových pravidel, která má v plánu čínská nejvyšší soutěž zavádět. Ta by měla omezit příjmy nejlépe placeným zahraničním hvězdám, které ligu hrají.

Hamšík je odchovancem právě Slovanu Bratislava, v jehož dresu nastoupil šestkrát. V zimě 2006 se přesunul za 500 tisíc eur (13 miliónu korun) do italské Brescie, ze které po dvou a půl letech zamířil za 5,5 miliónů eur (143 miliónů korun) do Neapole. Tam odehrál za jedenáct sezón 520 utkání, ve kterých se prosadil 121krát a stal se ikonou klubu. V lednu 2019 se přesunul za 13 miliónů eur (340 miliónů korun) do čínského Dalianu Professional.

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kvůli malému hornatému území Náhorního Karabachu mezi Arménií a Ázerbájdžánem zahynuly tisíce lidí, konflikt neutichá
Události247.cz
Události247.cz
„Ukrajincům vstup zakázán!“ Takové nápisy měly být na dveřích některých obchodů. Podle majitelů to není pravda
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Mučení masem, solí či slepičími vejci: I bez složitých nástrojů to byly ohavné praktiky, při kterých lidé prožívali nesnesitelná muka