Premiéra Španěla v dresu Baníku. Je pohyblivý, pracovitý, silný na míči, chválil ho Kozel

První minuty v dresu ostravského Baníku má za sebou první Španěl v historii klubu Pepe Mena. Dvaadvacetiletý záložník, který do Ostravy přestoupil s věhlasné Sevilly, odehrál jen poslední půllhodinu – ale rozhodně nenudil. Prezentoval se gólem a asistencí a i díky němu Slezané v přípravě proti Blansku zvítězili 4:1. „Je pohyblivý, pracovitý, silný na míči. Věřím, že i ta vstřelená branka mu pomůže k adaptaci,“ komentoval jeho výkon pro fcb.cz Luboš Kozel.

Baník vstoupil do utkání lépe, už po patnácti minutách se trefil po centru Jiráska blanskou obranou zapomenutý Nemanja Kuzmanović. O chvíli později mohli Ostravští zvýšit vedení hned o dvě branky, z velké šance však pálil Adam Jánoš nad bránu blanského Pavla Halousky. A tak úřadovali hosté. V 38. minutě se uvolnil na levé straně Filip Žák a samostatným průnikem ze strany překonal Viktora Budínského. Ještě do poločasu se však domácí dostali do vedení, tvrdou ranou z hranice vápna se prosadil opět Kuzmanović.

iPepe Mena v dresu španělské Sevilly. (zdroj: reuters.com, xxstringerxx xxxxx)

Po pauze mohl poslat Baník do dvoubrankovéhovedení Tomáš Zajíc, jeho hlavička však nezamířila mezi tři tyče. A tak půlhodiny před koncem přišel „Pepe time“. Španělský záložník si po pěti minutách na hřišti nejlépe zorientoval v mele před brankou soupeře a rychlou přízemní střelou vstřelil svůj premiérový gól za Baník. „Věřím, že i ta vstřelená branka mu pomůže k adaptaci,“ dodal po utkání Kozel.

Čekal jsem, že bude unavený. Ale pere se, řekl Kozel

Mena se podepsal i k poslední brance utkání. V 69. minutě po úniku Tijaniho nahrával Filipu Kaločovi na čtvrtou branku v utkání. Baník si tak v přípravě poradil s Blanskem 4:1. „Čekal jsem, že Pepe bude unavený, proto šel jen na třicet minut. Ale vidím, že s únavou se pere a že chce pracovat. To je to hlavní a pozitivní,“ řekl pro iSport.cz kouč Baníku Luboš Kozel.

Potvrdila se tak i slova sportovního ředitele slezského klubu Aloise Grussmanna, který jen před několika málo dny pro klubový web Menův přestup komentoval. „Dostali jsme na něj tip a nějakou dobu jsme ho sledovali. Je to kreativní typ hráče, který nám trochu chybí, a věřím, že nám pomůže v přípravě finální a předfinální fáze,“ řekl.

Baník doufá, že se mu přípravnou formu podaří přenést i do ligy, ta je však kvůli ochraným opatřením proti novému koronaviru pozastavena. Ostrava v ní zaujímá po šesti utkáních s 13. misto, nasbírala jen pět bodů za vítězství nad Pardubicemi a remízami s českobudějovickým Dynamem a Karvinou.