Pražská Sparta si před EURO pojistila klíčového hráče. Za kolik Hancka vykoupila z Fiorentiny?

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Pražská Sparta hlásí svou čtvrtou nejdražší posilu v historii. Kmenovým hráčem Letenských se po dvouletém hostování stává stoper Dávid Hancko, který přestoupil z italské Fiorentiny a za několik dní jej čeká i evropský šampionát v dresu slovenského národního týmu.

„Velmi jsem po tom toužil a jsem rád, že se to po dvou letech hostování stalo. Už jsem říkal několikrát, že se cítím jako sparťan a že se snažím na hřišti a pro klub dělat maximum. Teď už si konečně mohu říkat, že jsem sparťanem. Mám z toho velkou radost a už se nemůžu dočkat nové sezony,“ prohlásil třiadvacetiletý stoper pro klubový web.

Podle renomovaného italského novináře Gianlucy Di Marzia zaplatili Letenští za slovenského reprezentanta 2,5 miliónů eur (téměř 64 miliónů korun). Hancko se tak po Nicolae Stanciuovi, Talu Ben Chaimovi a Václavu Kadlecovi stal čtvrtou nejdražší posilou historie letenského klubu. Sám hráč však doufá, že se mu částku podaří klubu svými výkony splatit.

iZdroj fotografie: Reuters

Zdroj fotografie: Reuters

„Prostředí znám velmi dobře, znám kabinu a už teď se těším na kluky. Jsem rád, že to takhle dopadlo a že budeme spolu. Věřím, že zůstaneme spolu a ještě posílíme. Musím poděkovat také vedení klubu. Investovali do mě a dali mi takovou šanci. Budu se snažit jim to co nejvíc splatit a vím, že bez nich by to nebylo možné. Jsem jim opravdu vděčný a budu se snažit na hřišti odevzdat maximum,“ dodal pro sparta.cz.

Pro kouče Pavla Vrbu jde o již třetí nákup v třetím přestupovém okně. Na Letnou již dřívě zavítal ze Slovanu Liberec záložník Jakub Pešek a dánský levý bek Casper Höjer. Podle Hancka je jeho přestup splněním cíle před evropským šampionátem, kde jeho Slovensko vyzve postupně reprezentace Polska, Švédska a Španělska.

„Chtěli jsme mít jasno, jak to bude. Poslední měsíce byly hektické a už jsem myslel, že se to nepodaří. Ale vedení Sparty udělalo skvělou práci a podařilo se jim uplatnit opci. Jsem rád, že jsme to stihli ještě před odjezdem na EURO. Můžu tam jet v klidu. Chci odevzdat maximum pro Slovensko. Potom si trochu odpočinu a už se těším na kluky ve Spartě,“ zakončil pro sparta.cz odchovanec Žiliny.

zdroj: sparta.cz, transfermarkt.com, gianlucadimarzio.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Jak se sbalit s dětmi na dovolenou do zahraničí?
ArmádníZpravodaj.cz
Ukrajinci urychleně osadili polské T-72M1R reaktivním pancířem ERA, který vyrobila česká společnost STV Group!
Události247.cz
Jak nosit stylovat dámské mikiny? Koukněte na naše mikinové tipy na chladná rána
VědaŽivě.cz
Mrtvé celebrity, o kterých konspirační teoretikové tvrdí, že jsou naživu. Zinscenoval Michael Jackson či Steve Jobs vlastní smrt?