Pražská Slavia zlákala další kometu loňské sezóny. Splnil se mi sen, přiznává posila

V uplynulém ročníku patřil k výrazným tvářím Českých Budějovic a velkou měrou přispěl ke konečnému desátému místu. Nyní se talentovaný záložník přesouvá do pražského Edenu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Návrat jako hrom hlásí pražská Slavia. Její barvy bude opět hájit klubový odchovanec Matěj Valenta, který uplynulé dvě sezóny strávil v Českých Budějovicích. Sešívaní využili u mládežnického reprezentanta možnost zpětného odkupu a dvaadvacetiletý záložník se tak vrací do Edenu. „Matěj udělal v poslední sezóně obrovský posun,“ komentoval na stránkách klubu přestup v řádech jednotek milionů korun ředitel Slavie Jiří Bílek.

Jsme moc rádi, že máme v týmu velkého slávistu. V aklimatizaci mu navíc pomůže znalost prostředí i trenérů, kteří jeho potenciál ještě rozvinou. Držíme Matějovi palce,” dodává Bílek na adresu středopolaře, který si svůj první seniorský start připsal právě za Slavii. To je jedním z důvodů, proč se podle svého agenta Jiřího Müllera z agentury ESAM rozhodl právě pro návrat do červenobílého dresu.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Zájem vyjádřilo více předních českých klubů, ale Matěj jednoznačně preferoval návrat do Slavie. Je rád, že se vrátil tam, kde vyrostl. Věřím, ze bude ve Slavii úspěšný a vyroste v důležitou postavu klubu,“ doplnil Bílek. Sám Valenta, který má na svém kontě čtyři desítky ligových startů, přiznal, že návrat je pro něj naplněním dlouholetého snu. „Splnil se mi sen, chtěl jsem se vždycky vrátit, slávista jsem odmala,“ nezastírá záložník.

Valenta: Tvrdě jsem pracoval a podařilo se

Pořád tomu ale nemůžu úplně uvěřit. Tvrdě jsem pracoval, aby se mi to podařilo. Že se tak stane už po dvou letech je skvělé, tak rychle jsem to nečekal, to asi nikdo. Dvě sezóny v Budějovicích mi daly do života i kariéry hrozně moc, chci jim za to poděkovat. Teď se těším, co mě čeká tady, chci vyhrávat trofeje a tituly,“ dodává bývalý hráč Ústí nad Labem, který v Edenu podepsal čtyřletou smlouvu.

Úroveň je stejná. Trenéři jsou stejní, pořád je to náročné,“ zhodnotil s úsměvem návrat do kádru trenéra Jindřicha Trpišovského po třech a půl letech. „Je tu pár kluků, kteří mě zažili, třeba Přéma Kovář nebo Bóřa. Vrátil se fotbalově jiný Vali. Já se na to jenom těším. Vím a sám v sobě cítím, že týmu mám co dát. Vracím se s tím, že mám rozhodně větší šanci na to, abych nastupoval. Chci hlavně pomoct týmu vyhrávat. Pro mě byl tým vždycky na prvním místě. Moc se těším na zaplněný Eden, to je můj sen už odmala,“ zakončil Valenta.

Prosadí se Matěj Valenta ve Slavii?

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Potetovaný borec v Audi A7 nesnáší problikávání a řeší to osobně. Potkává ale někoho, koho určitě potkat nechtěl
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusové již vystříleli většinu přesně naváděných raket, nové bez západních čipů nejsou s to vyrobit. Nakupují v Severní Koreji
Události247.cz
Události247.cz
Volby dopadly pro Fialu katastrofálně. Babiš situace určitě využije
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
4 z 5 lidí nejsou schopni najít na obrázku lva. Na první pohled pouze vizuální test si žádá i logické myšlení