Pražská Slavia hlásí první odchody. Eden opouští vysoký stoper

Pražská Slavia hlásí před začátkem zimního přestupového okna první změny v kádru. S Edenem se dočasně loučí čtyřiadvacetiletý stoper Mohamed Tijani, který bude hostovat v Teplicích.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Fotbalové Teplice mají za sebou jeden z nejhorších podzimů v novodobé éře. Severočeský klub, který nejvyšší soutěž hraje souvisle již od roku 1996 je po pětadvaceti prvoligových sezónách v řadě blízko sestupu. Skláře opustil vinou nepříznivých výsledků již v průběhu září trenér Radim Kučera, kterého nahradil kouč Jiří Jarošík. Tomu se podařilo mužstvo výsledkově pozvednout až v posledních třech podzimních kolech.

Teplice totiž dokázali zvítězit na půdě Jablonce a proti Zlínu a s jedenácti body jim aktuálně patří předposlední příčka tabulky před Karvinou. Přesto svěřence trenéra Jiřího Jarošíka čeká tuhý boj o záchranu, nyní však již bez stopera Martina Chlumeckého v sestavě. Čtyřiadvacetiletý obránce se rozhodnul Na Stínadlech nepokračovat, nepřistoupil na prodloužení nové smlouvy a tu současnou v klubu rozvázal.

iZdroj fotografie: FK Teplice

Během podzimu jsme jednali o úpravách smlouvy s hráčem i jeho agentem, ale nedospěli jsme v tomto případě k dohodě, takže jsme přistoupili v oboustranné shodě k ukončení kontraktu,“ prozradil pro klubový web na adresu bývalého hráče Slovanu Liberec nebo Dukly Praha ředitel klubu Rudolf Řepka, který na nastalou situaci reagoval příchodem hráče pražské Slavie.

Ihned jsme proto zareagovali příchodem Mohameda Tijaniho, který je stejně jako Martin Chlumecký levonohým stoperem,“ doplnil s tím, že hráč z Pobřeží Slonoviny bude v klubu na půlročním hostování bez opce. Hráč, o kterém šéf sešívaných Jaroslav Tvrdík dříve prohlásil, že šlo o „investici za malou, spíše symbolickou cenu“ má za sebou dlouhou rekonvalescenci po zranění předního zkříženého vazu a v Teplicích by měl načerpat herní praxi.

iZdroj fotografie: FK Teplice

Jsem moc rád, že od ledna budu působit v Teplicích. Věřím ve velké herní vytížení, díky kterému se brzy dostanu do původní formy. Moc děkuji celému klubu a jeho vedení za osobní jednání,“ prohlásil vysoký stoper, který dříve oblékal dres Vysočiny Jihlava, Vyškova nebo rezervy španělského Rayo Vallecano. Sportovní šéf Teplic Štěpán Vachoušek zároveň doufá, že Tijani pomůže Teplicím k záchraně.

Tijaniho jsme chtěli už v dřívějších přestupních obdobích, nyní se sice vrací po zranění, ale v závěru podzimu už naplno trénoval a bude se tak moci ihned zapojit do přípravy a do přátelských utkání,“ doplnil Vachoušek.

Zdroj: SK Slavia Praha, FK Teplice, SportyŽivě

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články