Radši budu hrát fotbal, na který se nedá koukat a sbírat body, než tu dominovat, mít 30 střel a trefovat tyčky, řekl Chorý po remíze s Olomoucí

Po remíze s Olomoucí z něj čišelo zklamání. Útočník Tomáš Chorý ocenil výkon Plzně, ale dominanci a množství šancí by vyměnil za tři body.

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Plzeň remizovala s Olomoucí 1:1. Po utkání byl Tomáš Chorý z tohoto výsledku hodně zklamaný. „Ztratili jsme na domácí půdě dva body, což by se stávat nemělo. Ten zápas jsme měli ve svých rukou a nedotáhli jsme to,“ mrzelo plzeňského útočníka. První půle skončila bez branek a, i když se Plzeň dostala dvanáctkrát do zakončení, ani jedna střela nemířila mezi tyče. Po přestávce už Viktoria jasně dominovala a prvních šest minut vůbec nepůjčila hostům míč.

Viktoria zahazovala šance

Velký tlak přinesl Západočechům vedoucí branku, když skóroval Bucha. V 68. minutě ovšem Olomouc utekla do ojedinělého brejku a Chytil poslal z voleje míč do šibenice. „Já si myslím, že to bylo snad jediné ohrožení branky. Možná v prvním poločase měli ještě jednu šanci. Ve druhém poločase druhá šance a my prostě zase dostaneme gól. Měli jsme tam šance, abychom na to odpověděli, ale dneska štěstí nestálo na naší straně,“ řekl pro O2TV Tomáš Chorý.

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

V 75. minutě měl útočník Plzně na kopačce druhý gól domácích, jenže poslal míč do tyče. Věděl jsem o prostoru na zadní tyči. Chtěl jsem to tam cpát a dávat to po zemi. Bohužel se to zase odrazilo před bránu,“ poznamenal Chorý. Podobný osud měla střela Pavla Buchy ze třetí minuty nastavení. „Už jsem si myslel, že to odrazí ke mně a doklepnu to, ale odrazilo se to k rohovému praporku. Dneska pro nás velká dávka smůly, ale to je fotbal,“ zmínil nejlepší střelec Viktorie.

Body jsou víc než dominance

Do utkání nastupoval s vědomím, že pokud dostane žlutou kartu, přijde o šlágr se Slavií. „Nemyslel jsem na to. Do všeho jsem chodil naplno, jak je mým zvykem. Myslím si, že to můj výkon neovlivnilo,“ podotkl Tomáš Chorý, který dodal, že Plzeň odehrála velmi dobré utkání. Jenže výsledek je zklamáním. Radši budu hrát fotbal, na který se nedá koukat a budu sbírat body než tu dominovat, mít třicet střel, trefovat tyčky a aby nám to létalo kolem branky,“ uzavřel hodnocení útočník.