Francouzský mistr světa má pro Lionela Messiho dobrou radu: Vypadni z PSG!

Z miláčka tribun v Parku princů se stal takřka jejich nepřítelem. Fanoušci Paris Saint-Germain vypískali kanonýra Lionela Messiho a nad jeho budoucností visí otazníky.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pískot a urážky. Ty si musely vyslechnout fotbalisté francouzského Paris Saint-Germain po ligové porážce 0:1 proti Lyonu. Nejvýraznější vlnu kritiky sklidil argentinský kanonýr Lionel Messi, kterému v létě končí smlouva a stává se výrazným terčem kritiky fanoušků. Pařížané mu vyčítají zejména nízký zájem pro hru a nulové návraty do obrany. Podle někdejšího mistra světa a legendy tamního fotbalu Emmanuela Petita však jde o nesmysl.  

Když slyším bučení, je to urážka fotbalu. Vím, že v současné době existuje smečka psů, kteří myslí jen na napadání Neymara a Lionela Messiho, ale tohle je neuvěřitelné. Pro Lionela Messiho mám jedinou radu: Vypadni z tohoto klubu! uvedl pro RMC Sport někdejší spoluhráč Zinedina Zidana, který pozvedl v roce 1998 triumf pro světového šampiona. Paris Saint-Germain podle něj nepatří mezi elitní velkokluby.

Tohle není fotbalový klub. Je to tým, ve kterém můžete hrát, než skončíte s fotbalem, dokonce i když je vám teprve 20 let. Ani jeden fotbalista se od přestupu do PSG neposunul dál,“ míní. Argentinec je tak v celé situaci nevině. „Poslouchám spoustu kritiků, kteří říkají, že Lionel Messi chodí po hřišti. Ale každý, kdo ho sleduje od začátku, ví, že chodil po hřišti i ve svém nejlepším období v Barceloně. Lionel Messi je maestro orchestru a vede hru,“ míní.

Petit: Kolem Messiho je potřeba mít tým

Ostatní hráči jsou ti, kteří musí vynaložit další úsilí. Podívejte se na argentinský tým, kde je Lionel Messi obklopen mistry světa, kteří jsou jako válečníci připraveni pro něj zemřít a prolít krev. Nebo co třeba Barcelona, kde všichni běhají kolem lídrů?“ dodává s tím, že Zidane se taky nevracel do obrany při protiútocích. „To byla moje role, umožnit „Zizouovi“ vést orchestr. Nechtěli jsme po něm, aby běhal, protože byl hvězda,“ zdůrazňuje.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pařížané si podle něj neuvědomují, že kolem svého klíčového hráče musí postavit tým. „Jenže pařížští příznivci si neuvědomují, že kolem Lionela Messiho je třeba mít tým. Něco, co nemají, protože vedení si na přestupovém trhu počíná strašně. Problém PSG není Lionel Messi nebo Neymar, ale Nasser Al-Khelaifi a oddělení skautingu,“ zdůrazňuje s tím, že Messi nemá k dispozici vhodné typy hráčů pro maximalizaci svého potenciálu. Na rozdíl od národního týmu.

Setrvá v Parku princů?

Je však nadále velkým otazníkem, zda Argentinec i přes kritiku v Paříži setrvá. Rozhodnout by se mělo v letním přestupovém období a mezi varianty patří jak návrat do Barcelony, tak jiné zahraniční štace v podobě Spojených států či Saúdské Arábie.

Měl by Messi odejít z Paříže?

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články