Reprezentační brankář Jiří Pavlenka si opět zahraje německou Bundesligu. S kým spojil svou budoucnost?

Po sestupu německého Werderu Brémy a problémech se zády vypadl z národního týmu. Nyní se brankář Jiří Pavlenka vrací do Bundesligy. V jakém dresu?

i Zdroj fotografie: Werder Bremen
                   

V loňském roce nečekaně smutnil po vypadnutí svého Werderu Brémy z Bundesligy, přesto se rozhodl v klubu setrvat. Nyní třicetiletý rodák z Hlučína Jiří Pavlenka slaví opět návrat mezi německou elitu. Bývalý dlouholetý reprezentant, který by se v blízké budoucnosti mohl opět objevit na srazu národního týmu, navíc podepsal na Weserstadionu novou dlouholetou smlouvu a rozšíří tak svůj počet bundesligových startů.

Pavlenka v posledních letech v barvách Werderu jasně ukázal, že umí předvádět absolutně špičkové výkony. Utvořil si skvělé pouto jak s klubem, tak s městem. Zůstal i po sestupu a má výrazný podíl na opětovném návratu do Bundesligy. Jsme šťastní, že můžeme v této spolupráci pokračovat,“ prohlásil na stránkách klubu Clemens Fritz, který je fotbalovým ředitelem brémského klubu.

iZdroj fotografie: Werder Bremen

Sám třicetiletý gólman se na pokračování svého zahraničního angažmá těší. „Mám velkou radost, že moje budoucnost zůstává ve Werderu. Já i moje rodina se v Brémách a ve Werderu cítíme jako doma, takže rozhodování bylo velmi snadné. Jsme šťastní, že se nám podařilo postoupit. Nyní se těším na sportovní výzvy v Bundeslize,“ uvedl bývalý hráč ostravského Baníku nebo pražské Slavie.

Dočká se dvoustého startu za Brémy?

Bez čtyř centimetrů dva metry vysoký brankář přestoupil do Německa před pěti lety. Za Brémy zatím odehrál napříč soutěžemi 178 utkání, ve kterých vychytal 38 čistých kont. V uplynulém ročníku vynechal vinou problémů se zády úvodních jedenáct kol, přesto se posléze stal opět jasnou jedničkou Werderu mezi třemi tyčemi a zaznamenal 23 startů v druhé nejvyšší německé soutěži. V dresu národního týmu si zatím připsal čtrnáct startů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Výkup vozidel v Praze a ve středních Čechách funguje za hotové
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jaderná ruská superzbraň torpédo Poseidon. Může jít o hrozbu, nebo jen bluf, který brnká Západu na nervy
Události247.cz
Události247.cz
Ukrajina válku vyhraje, pokud se jim podaří jedna věc
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Neodymové magnety jsou větším pomocníkem, než byste čekali!