Patnáct trenérů za 10 let. Generální ředitel Sparty prozradil, proč se na Letné lodivodi často střídají

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Jeho pozice patří mezi nejméně stabilní práci v českém fotbale. Řeč je o pozici trenéra pražské Sparty, na jejíž lavičce se za poslední dekádu hned patnáct změn. Podle generálního ředitele klubu Františka Čupra je na vině zejména tlak, jedním dechem však pro podcast Srdce ze železa dodal, že Pavel Vrba je podle něj předurčen k úspěchům na tomto postu.

„Dělali jsme si vyhodnocení, neustále se o tom bavíme,“ uvedl generální ředitel Sparty Čupr pro podcast Srdce ze železa. „Být trenérem Sparty vyžaduje komplexnost, na toho trenéra přicházejí obrovské požadavky. Kromě toho, že jde o základní trenérské dovednosti a o intenzivní práci s kabinou, přichází i obrovský mediální zájem a tlak ze všech stran,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: Reuters
(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Neustále každý trenéra sleduje, vyjadřuje se k němu. Musíte být i silná osobnost, abyste to zvládl unést a hodit negativní komentáře za hlavu,“ dodává. Čupr, který na pozici generálního ředitele letenského klubu působí od září 2018, rovněž dodává, že aktuální nestabilita na takto důležitém postu jej zneklidňuje. Věří však, že Pavel Vrba bude tím pravým.

„Mrzí mě to moc. Je to výsledek toho, že jsme tu situaci nezvládli, protože jinak bychom měli stabilně jednoho trenéra. Takhle je jasné, že jsme nedokázali naplnit naše cíle. Věřím, že teď jsme na správné cestě a k těm cílům se blížíme,“ dodal pro Srdce ze železa. Z Pavla Vrby, coby bývalého kouče Viktorie Plzeň, Baníku Ostrava, Ludogorce Razgrad nebo národního týmu však cítí silnou osobnost.

iZdroj fotografie: Reuters
(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Cítím to z něj. Měl jsem možnost se s ním bavit při jeho příchodu, sledoval jsem ho i na lavičce a jeho pojetí se mi velice líbí. Ať už jde o jeho vystupování na tréninku, přípravu na zápas nebo chování přímo při zápase. Věřím, že to Pavel Vrba zvládne,“ prohlásil. Poděkoval však i bývalému kouči Václavu Kotalovi, který podle informací deníku Sport dostal nabídku k návratu do sparťanského béčka, kde dříve působil.

„Chci ještě jednou poděkovat Václavu Kotalovi za to, co odvedl, když převzal mužstvo. Vytáhl nás na třetí místo, vyhráli jsme MOL Cup, prezentovali jsme se v Evropě. Osobně jsem mu za to děkoval a říkal jsem mu, že zůstáváme v kontaktu,“ dodal Čupr. „Hrozně nám pomohl, na druhou stranu bylo vidět, že ten vývoj se trochu zadrhnul, mužstvo potřebovalo nový impuls. Naším cílem je zkusit ještě prohnat Slavii a získat nejhůř druhé místo. Jsem s Tomášem Rosickým zajedno v tom, že Pavel Vrba to může zvládnout,“ zakončil.

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Německo postavilo vlastní tank A7V v reakci na britské a francouzské stroje. Měl velké potíže s pohybem v nerovném terénu
Události247.cz
Události247.cz
Finsko se nemůže dočkat přijetí do NATO. Zemi to ale nakonec může přinést větší riziko
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Spojené státy chtěly odstřelit měsíc jadernými zbraněmi, odhalily nově zveřejněné dokumenty. Důvod je bizarní