Oslava Mosquery? Hovadina. Čeká ho postih, zuřil Bílek. Čím jej Kolumbijec naštval?

Plzeňská Viktoria zvládla domácí utkání proti Baníku Ostrava a zůstává na čele tabulky. V nadcházejícím kole však nemůže počítat se službami jednoho z klíčových hráčů v podobě Jhona Mosquery. Za co jej trenér Michal Bílek po zápase zkritizoval?

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Západočeši proti ostravskému Baníku drama nedovolili a od začátku byli aktivnější. Nejprve se v 8. minutě trefil Lukáš Kalvach, o deset minut později navýšil vedení Jan Kliment. Slezané dokázali krátce po půli snížit zásluhou Ladislava Almásiho, konečné slovo však měla opět Plzeň. Po povedeném brejku našel Erik Jirka ve vápně Jhona Mosqueru, který nekompromisně zakončil. Přesto právě Kolumbijec byl po vítězství 3:1 terčem kritiky trenéra Michala Bílka.

Dvaatřicetiletý záložník se totiž po vstřelení šesté ligové branky v ročníku odvázal, sundal si část svého dresu a pro kamery ukázal ručně psaný vzkaz ve španělštině na svém triku. Rozhodčí Dominik Starý neměl pro jeho oslavu pochopení a udělil mu žlutou kartu, která byla čtvrtým napomenutím pro Kolumbijce v aktuálním ročníku. Mosquera tak nebude moci nastoupit v nadcházejícím ligovém kole proti Zlínu.

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Jednoznačně to je hovadina. Bude tam samozřejmě postih,“ zuřil po utkání trenér Michal Bílek, který na služby kolumbijského záložníka v aktuálním ročníku spoléhá. „Chápu, že v emocích může ujet. Narodilo se mu dítě. Ale my si musíme na karty dávat pozor, protože pak v závěru může někdo vypadnout v zápase, kdy ho budeme nesmírně potřebovat,“ ví sedmapadesátiletý trenér, který zdůraznil, že trest jej nemine.

Bílek: Zbytečné karty nechceme

Tohle od hráčů nechceme, aby dostávali zbytečné karty. Pokud je to za faul, nemám s tím problém, ale tohle je hovadina,“ doplnil lodivod aktuálně vedoucího celku tabulky. Mosquera se tak může v nadcházejícím týdnu těšit jen na utkání Ligy mistrů proti Interu Milán, které čeká Viktorii Plzeň již ve středu. Západočeši by na San Siro měli odcestovat již na začátku týdne.

Bude to zase se soupeřem, který je obrovský favorit. Pro nás důležitá zkouška a další dobrá zkušenost. Uvidíme, v jakém stavu tým bude, a jakou sestavu proti Interu vybereme,“ zakončil Bílek.

Má být Mosquera potrestán za žlutou kartu?