Odejde Sor do Sparty? Kouč Baníku Smetana promluvil o přestupech a vytipovaných posilách

Ostravský Baník obsadil na podzim pátou příčku, přesto chtějí svěřenci kouče Ondřeje Smetany udělat další krok kupředu. I proto míří do Ostravy hned několik zajímavých posil, je však otazníkem, zda Slezané dokážou udržet pohromadě stávající mužstvo.

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

Rivalita mezi ostravským Baníkem a pražskou Spartou opět graduje. Letenští k nelibosti fanoušků i vedení ostravského celku nečekaně ukončili hostování s opcí svému kmenovému hráči Davidu Lischkovi, který na podzim patřil k důležitým stavebním kamenům defenzivy mužstva z moravskoslezské metropole. Navíc se podle informací deníku Sport zajímají i o mladého nigérijského křídelníka Yiru Sora. K celé situaci se pro klubový web slezského klubu vyjádřil trenér Ondřej Smetana.

Já k tomu můžu říct jen tolik: Postupně se z něj stává hráč, který dává Baníku víc a víc. Takže já jako trenér bych si přál, aby v týmu zůstal co nejdéle, abychom na něm mohli dál pracovat, zlepšovat ho. Ale u těch jednání samozřejmě nejsem,“ prohlásil Smetana o možném přestupu jednadvacetiletého Nigérijce. Vyjádřil se také k odchodu Dávida Lischky, jehož nepřítomnost v kádru podle něj bude velkým problémem.

izdroj: AC Sparta Praha

S tím jsme nemohli nic dělat. Teď čekáme, jak se situace vyvine. Usilujeme o to, aby se vrátil. Myslím si, že jsme v té společné práci někde na půl cesty, ještě je nedokončená. A můj názor je, že by s námi pokračovat měl. Já o to určitě usiluju,“ dodal s tím, že Lischkovy výkony měly velký vliv na konečnou podzimní pátou příčku. „David má na posun týmu obrovský vliv. A každý úspěšný tým musí mít dobrou defenzivu,“ pokračuje.

Sor? Výjimečný hráč, ví Smetana

A ze Sora se stává výjimečný hráč. Pomohl nám v tolika zápasech. Apeloval jsem, že tady je nutná trpělivost. A myslím, že se to ukazuje. Stává se z něj zajímavý hráč, který má něco jiného, co ostatní nemají. Neznám trenéra, který by takového hráče chtěl pustit. Takže já bych chtěl v týmu Sora i Davida Lischku,“ dodal Smetana, který již dříve přivítal v tréninkovém centru na Bazalech nové posily.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Střed obrany posílí Martin Chlumecký, který byl po ukončení angažmá v Teplicích volným hráčem. Ostravský dres oblékne také běloruský reprezentant Arťom Koncevoj. „Má schopnosti, které hledáme. Silný s míčem, tahový, má individuální schopnosti, umí dát gól, má asistence. Mladý kluk, už si něco zažil, má motivaci na sobě pracovat. Za mě ideální profil hráče, jakého Baník potřebuje,“ komentoval jeho příchod pro klubový web Smetana.

Do Baníku před několika hodinami dorazil také kmenový hráč plzeňské Viktorie Šimon Falta, který bude v Ostravě na půlroční hostování s opcí. Smetana potvrdil i zájem Baníku o třiadvacetiletého hráče slovenského Ružomberoku Alexandra Mojžiše, který patří mezi nejvýraznější levé obránce tamní nejvyšší soutěže. „Je to zajímavý hráč, využitelný na levé straně jak na pozici halvbeka nebo stopera. Jdou o něm nadprůměrné reference, usilujeme o něj,“ přiznal Smetana pro fcb.cz.

Zdroj: FC Baník Ostrava

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články