Chelsea již brzy opustí jedna z největších hvězd týmu. N’Golo Kanté má namířeno ke konkurenci

Velké loučení se Stamford Bridge čeká po sezoně francouzského reprezentanta N’Gola Kantého. Jednatřicetiletému záložníkovi končí v Chelsea smlouva a dvojnásobný anglický šampión má namířeno ke konkurenci.

i Zdroj fotografie: Chelsea FC
                   

Za londýnskou Chelsea nastoupil ke 262 utkáním a výraznou měrou se podepsal jak pod zisk mistrovského titulu, tak i FA Cupu či triumfu v Lize mistrů. Přesto se podle španělského deníku Sport schyluje k odchodu jednatřicetiletého záložníka ze Stamford Bridge. Kantému po aktuálním ročníku končí smlouva. Vítěz světového šampionátu z roku 2018 by tak již brzy mohl zamířit na novou adresu.

Pod Potterem neodehrál Kanté ani minutu

Francouz, který v uplynulých ročnících patřil k nejlepším defenzivním záložníkům Premier League a stal se oporou Chelsea, navíc na podzim vypadl ze sestavy. Vinou zranění stehna odehrál za Londýňany jen dvě utkání a po říjnové operaci probíhá jeho rekonvalescence. Pod novým koučem Blues Grahamem Potterem zatím neodehrál ani minutu a zůstává velkým otazníkem, zda zapadá do plánů progresivního anglického kouče.

iZdroj fotografie: Chelsea FC

Je příliš brzy na to, aby bylo jasno, ale zřejmě nezůstane v Chelsea,“ komentoval možný odchod Kantého italský žurnalista zaměřující se na přestupy Fabrizio Romano pro CaughtOffside. „Mezi ním a Chelsea stále není žádná dohoda. On sice klub miluje, ale Chelsea se chce vydat jiným směrem, což jde vidět na příchodech mladých hráčů a celkovému snížení platů. Navíc sledují řadu mladých talentů, které chtějí získat jak v lednu, tak v létě. Jenom Potter by tak mohl situaci změnit,“ tuší.

Z Londýna do Barcelony

Kolem francouzského reprezentanta krouží katalánská Barcelona, která již s Kantého agenty jedná o možném letním přesunu. Po rodákovi z Paříže touží jak sportovní vedení klubu, tak trenérský štáb v čele s Xavim. „Jednání jsou v pokročilé fázi. Hráč spěchá s jejich uzavřením, aby zajistil svou budoucnost a tlačí na Barcelonu, aby předběžná dohoda byla uzavřena již v lednu,“ tvrdí zdroje španělského deníku Sport.

Katalánci však zvažují i další možnosti vzhledem k tomu, že v létě končí smlouva také dalšímu defenzivnímu záložníkovi Chelsea – Jorginhovi. Kanté je však údajně vhodnější variantou vzhledem ke své roli na hřišti. Ani Barcelona však nesmí dlouho váhat, zájem získat kreativního středopolaře v létě jako volného hráče je totiž enormní. Jasno o budoucnosti jednatřicetiletého Francouze by tak mělo být již během několika následujících dní.

Měl by Kanté zamířit právě do Barcelony?

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články