Neměli jsme hrát, prohlásil kouč Dánska po kolapsu Eriksena

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kolaps dánského záložníka Christiana Eriksena poznamenal úvod světového šampionátu. Devětadvacetiletý hráč Interu Milán během první půle utkání proti Finsku zkolaboval a bojoval na trávníku o život. Odložené utkání bylo dohráno o několik hodin později, Eriksenův stav je v současné době stabilizovaný.

Myslím si, že to bylo špatné rozhodnutí nastoupit. Bylo to velmi těžké pro všechny hráče, netušili, jestli nepřišli o svého skvělého spoluhráče a přítele,“ prohlásil BBC po dohrávaném utkání dánský kouč Kasper Hjulmand, jehož svěřenci nečekaně podlehli Finsku 1:0 a prohráli tak poprvé od roku 1949. Zároveň poděkoval za všechny povzbudivé vzkazy jak Eriksenovi, tak jeho rodině a spoluhráčům.

iZdroj fotografie: Reuters
Zdroj fotografie: Reuters

„Zároveň jsem však opravdu hrdý na to, jak svět reagoval na tento incident. Často je to jen o penězích, ale včera jsme viděli o čem skutečně fotbal je – o soucitu a lásce,“ dodal. Právě Hjumland byl jedním z prvních, kdo po převezením do nemocnice s devětadvacetiletým záložníkem mluvil. „Byl znepokojen, co se dělo s námi a s jeho rodinou,“ přiznal.

Moc si toho nepamatoval a více se zajímal o to, jak se cítil tým. To ukazuje jeho velkou osobnost,“ doplňuje. „Je to sakra kvalitní hráč, ale také velký člověk. Byl by rád, kdyby mohl přijít zpátky na hřiště a hrát, protože nejlépe se cítí s nohou na míči. Bylo dobré vidět ho se usmívat,“ uvedl pro BBC. V současné době je podle informací dánského fotbalového svazu Eriksen při vědomí, komunikuje a jeho stav je stabilizovaný.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Čekají jej však další vyšetření. „Během dnešního rána jsme s Christianem mluvili a pozdravoval své spoluhráče. Jeho stav je stabilizovaný, ale je ho hospitalizován kvůli dalším vyšetřením,“ uvedl na svém Twitteru svaz, který Eriksenovým spoluhráčům zajistil možnou pomoc. „Hráčům a realizačnímu týmu jsme poskytli krizovou asistenci a nadále tu budou jeden pro druhého,“ stojí v prohlášení.

Zásah zdravotnického týmu chválil pro BBC i bývalý lékař anglické reprezentace Gary Lewin. „Lékařský tým jednal podle toho, čemu říkáme akční krizový plán. Každý tým a každý stadion na každém turnaji musí mít takový plán. Reakce zdravotnického týmu, který zasahoval, byla opravdu velmi rychlá a skutečně velmi efektivní. Vše, co mohu dodat je to, že odvedli úžasnou práci,“ prohlásil fyzioterapeut.

zdroje: goal.com, bbc.co.uk, transfermarkt.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Německo postavilo vlastní tank A7V v reakci na britské a francouzské stroje. Měl velké potíže s pohybem v nerovném terénu
Události247.cz
Události247.cz
Finsko se nemůže dočkat přijetí do NATO. Zemi to ale nakonec může přinést větší riziko
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Spojené státy chtěly odstřelit měsíc jadernými zbraněmi, odhalily nově zveřejněné dokumenty. Důvod je bizarní