Nejhorší zápas, jaký jsem ve Spartě zažil, přiznal Hložek po debaklu na Slovácku

Pražská Sparta nečekaně padla. Proti Slovácku inkasovala hned čtyřikrát a po druhé porážce v ligovém ročníku ztrácí na čelo již pět bodů.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha

Sparta přitom vstoupila do utkání lépe a po čtvrthodině hry mohla jít do vedení, rána Minčeva však prolétla jen kolem levé tyče. Přesto otevřelo skóre o několik vteřin později domácí Slovácko, když hlavou skóroval Jan Kalabiška. Hosté mohli vzápětí inkasovat podruhé, střelu Michala Kohúta však dokázal Nita vykrýt. Přesto celek z Uherského Hradiště v aktivitě pokračoval a odměnou byla domácím druhá branka utkání.

Václav Jurečka se dostal k míči ve vápně a pohotovou ranou k levé tyči nedal Nitovi šanci. Svěřenci Pavla Vrby chtěli do druhé půle vstoupit s větším nasazením, i proto Minčeva vystřídal na hrotu útoku Matěj Pulkrab. Ani změna však nepomohla a Slovácko pokračovalo v zarputilém výkonu. V 57. minutě se ve vápně ocitl domácí Daniel Holzer a ranou do levé šibenice navýšil proti svému bývalému klubu vedení.

iZdroj fotografie: 1. FC Slovácko

O čtyři minuty později mohl přidat čtvrtý gól Michal Kohút, ale svou pumelici napálil jen d pravé tyče. Přesto Slovácko dokázalo v závěru ještě jednou potěšit domácí fanoušky. Ke střele z dálky se dostal Rigino Cicilia a přízemní ranou k pravé tyči uzavřel na konečných 4:0. Svěřenci Martina Svědíka se tak posunuli na druhou příčku a na první Slavii ztrácí jen tři body.

Prohrát takhle je hrozné, přiznal Hložek

Před mužstvem musím smeknout. I když jsme i v jiných zápasech hráli velice dobře, teď to bylo zvýrazněné tou Spartou. Kluci podali výborný výkon, zápas odpracovali. Vyhráli jsme zaslouženě,“ prohlásil na tiskové konferenci Svědík. Naopak hostující útočník Adam Hložek prohlásil, že šlo o nejhorší utkání, které ve Spartě zažil. „Je to pro nás velká ztráta, prohrát tady takovým rozdílem je hrozné,“ přiznal.

iZdroj fotografie: Reuters

Nevím, co k tomu říct. Teď se musíme připravit na Rangers a vrátit to fanouškům, vrátit to Spartě. A na Rangers vyhrát,“ pokračuje. „Nevím, nemám vysvětlení, proč jsme prakticky neměli šanci. Těžko se hledají slova. Prohráli jsme si to sami, Slovácko hrálo dobře a potrestalo nás. My jsme hráli hrozně,“ dodal s tím, že se Letenští nyní musí připravit na Rangers. „Musíme na to zapomenout, i když to bude po dnešku těžké. Ta prohra strašně bolí. Ale je třeba to hodit za hlavu a připravit se na čtvrtek,“ zakončil.

Zdroj: Onlajny, AC Sparta Praha, 1. FC Slovácko