Nejen Milan Škoda. Do Mladé Boleslavi míří i další exslávistický reprezentant

                   

Boj o záchranu a jedenáctá příčka. Klub z města automobilů za sebou nemá povedenou sezónu, přesto se mu podařilo nejvyšší fotbalovou soutěž i za pomoci výrazných zachránit. Nadcházející sezóna by však měla být pro Mladou Boleslav naprosto odlišná, trenér Karel Jarolím formuje silní mužstvo, které chce útočit i na poháry.

Milan Škoda, Jiří Skalák, Marek Matějovský nebo nyní bývalý reprezentační kapitán Marek Suchý. Mladá Boleslav před startem sezóny tvoří zkušený kádr, i proto si prezident klubu Josef Dufek posilu v podobě posledního jmenovaného stopera pochvaluje. „Jsem velmi rád za další velkou osobnost v Mladé Boleslavi. Marek Suchý je zárukou velkého profesionála, který se vrací do české ligy po velmi úspěšných zahraničních angažmá,“ prohlásil.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zdroj fotografie: Depositphotos

Jsem si jistý, že výraznou měrou pomůže týmu na hřišti i v kabině,“ přiznává na adresu třiatřicetiletého obránce, který se na české trávníky vrací po angažmá v ruském Spartaku Moskva, švýcarské Basileji nebo německém Augsburgu. „Marek Suchý se společně s rodinou chtěl po více než deseti letech v zahraničí vrátit do Česka a jsem velmi rád, že jsme mu toto přání pomohli naplnit,“ prohlásil jeho agent Viktor Kolář.

„Přichází v pozici zkušeného hráče, který vedle fotbalových kvalit nabízí také vysokou morálku a vůdcovské schopnosti. Je prověřen starty v kvalitních ligových soutěžích, evropských pohárech i reprezentačních akcích, zároveň má však obrovskou chuť do fotbalu a motivaci stát se opět základním kamenem týmu,“ prohlásil Kolář z agentury Sport Invest pro klubový web.

iZdroj fotografie: Reuters
Zdroj fotografie: Reuters

Suchého, který je odchovancem pražské Slavie, čeká i znovushledání s koučem Karlem Jarolímem. Právě pod ním totiž v dresu sešívaných získal dva mistrovské tituly. „To hrálo v jeho rozhodování důležitou roli. Navíc Mladá Boleslav po poslední sezóně přebudovává kádr, který bude mít jednoznačně ambici vrátit klub do české špičky,“ míní Kolář.

Sám čtyřnásobný mistr švýcarské nejvyšší soutěže neskrýval nadšení z návratu do Česka. „Jsem rád kvůli sobě i rodině, že se vracím do české ligy po dlouhých fotbalových letech v zahraničí a budu se snažit naplnit očekávání Mladé Boleslavi. Věřím, že spolupráce s trenérem Jarolímem bude fungovat. Pro příští ligový ročník budeme mít tým opravdu silný a už nyní je vidět, že se skládá dobrá parta,“ zakončil Suchý.

zdroj: fkmb.cz, transfermarkt.com, fortunaliga.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Kontrola trakce na sněhu vypnutá nebo zapnutá, to je otázka. V některých situacích to skutečně může pomoci
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Vojenské pěchotní zbraně mimo chápání: jedna střílí pod vodou, další za roh, jiná má zase jediného majitele nebo s přesností dostřelí i 1,6 km
Události247.cz
Události247.cz
Velké firmy začínají propouštět po tisících. Zaměstnanci se bojí, co přijde dál
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč se kočky bojí okurek: Jedna z teorií říká, že jim připomíná zvíře, které je jejich dávným nepřítelem