Mladá Boleslav získala defenzivní posily ze Sparty i Slavie

Mladá Boleslav hlásí před startem nového ligového ročníku další posily, které pomohou k výrazné obměně kádru. Z pražské Slavie míří na hostování šestadvacetiletý obránce Ondřej Karafiát, defenzivu posílí i dvaadvacetiletý stoper Dominik Plechatý ze Sparty.

i Zdroj fotografie: FK Mladá Boleslav
                   

Ve Spartě jsem neměl takové vytížení, jak bych si představoval. Když se uzdravil Štetina, tak tam bylo v přípravě sedm stoperů, takže hostování v Boleslavi považuji za důležitý krok v mé kariéře,” prohlásil po podepsání dvouletého kontraktu Plechatý, který si v loňské sezóně zahrál i Evropskou ligu. Sparta si však ponechala i možnost návratu Plechatého na Letnou již po konci letošního ročníku.

iZdroj fotografie: FK Mladá Boleslav

Mládežnický reprezentant věří, že bude ve středočeské metropoli bojovat o pohárové příčky. „Minulá sezóna Boleslavi úplně nevyšla, jak by si představovala, ale nyní je tady mančaft nastavený na to, aby hrál první polovinu tabulky. Doufám, že budeme do pátého místa,“ míní pro klubový web.

„Myslím si, že mám v Boleslavi větší šanci prosadit se do sestavy, než ve Spartě, a budu za Boleslav bojovat,” dodal Plechatý, který však není jedinou defenzivní posilou kádru trenéra Karla Jarolíma. Klub oznámil i příchod šestadvacetiletého obránce Ondřeje Karafiáta, který podepsal smlouvu o ročním hostování s opcí.

Karafiát putuje na hostování s opcí

„Ondřej má již fotbalové zkušenosti a patří k velmi dobrým fotbalistům. Z jeho působení v Mladé Boleslavi v nové sezóně mám radost vzhledem k tomu, že jsme o něho už dříve stáli, ale jeho příchod k nám se povedl až nyní. Věřím, že naší defenzívě hodně pomůže,“ prohlásil prezident klubu Josef Dufek. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

„Pro Ondru to bude jeho nejdůležitější sezóna, v níž věřím, že naplní svůj nesporný potenciál a bude se mu v Mladé Boleslavi dařit,“ doplnil Karafiátův agent Pavel Paska. Sám bývalý hráč Českých Budějovic nebo Slovanu Liberec se těší zejména na spolupráci s další novou posilou – bývalým reprezentačním kapitánem Markem Suchým. 

„Od Máry je co se učit. Je obrovsky zkušený, něco už ve fotbale prošel, takže to vedle něho pro mě určitě bude škola. Doufám, že se to ve projeví v celé nejbližší sezóně. Budeme se snažit vzadu hrát s čistým kontem,“ doufá Karafiát, který by rád bojoval o nejvyšší příčky.

„Po prvních dnech ve mně převládá nadšení z kabiny, nadšení z celého zázemí, jsem zatím spokojený a myslím si, že i na hřišti to celkově vypadá dobře, takže doufám, že se budeme prát o ty nejvyšší příčky. Chci být co nejvíce platný pro mužstvo a doufám, že se podaří zrealizovat vysoké týmové cíle,” zakončil.

zdroj: transfermarkt.com, fkmb.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Německo postavilo vlastní tank A7V v reakci na britské a francouzské stroje. Měl velké potíže s pohybem v nerovném terénu
Události247.cz
Události247.cz
Finsko se nemůže dočkat přijetí do NATO. Zemi to ale nakonec může přinést větší riziko
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Spojené státy chtěly odstřelit měsíc jadernými zbraněmi, odhalily nově zveřejněné dokumenty. Důvod je bizarní