Mizérie Tomáše Necida pokračuje. Kdy se bývalý reprezentant vrátí na trávníky?

Měl být jednou z ofenzivních hvězd pražských Bohemians, jenže v posledních měsících se trápí. Jaká je situace kolem bývalého reprezentanta Tomáše Necida?

i Zdroj fotografie: Bohemians 1905
                   

Nastupoval za pražskou Slavii, ruské CSKA Moskva, řecký PAOK, nizozemské Zwolle nebo turecký Bursaspor. Třiatřicetiletý kanonýr Tomáš Necid bezpochyby patří mezi nejvýraznější osobnosti české nejvyšší soutěže, přesto nezažívá pozitivní období. Naposledy nastoupil k soutěžnímu utkání na začátku loňského února, kdy si vážně zranil koleno a musel podstoupit operaci.

Po dlouhé rekonvalescenci se před několika týdny opět vrátil do tréninkového procesu, jenže jej postihlo další zranění. „Tomáš Necid odehrál jen půl hodiny v přípravě. Bohužel dostal nejdříve zápal plic a v Turecku si v tréninku natáhl kolenní vaz, což ho nepustilo k zápasům,“ komentoval na tiskové konferenci jeho situaci trenér Jaroslav Veselý. Útočník, který má na svém kontě 44 utkání za národní tým, stále není schopný plné zátěže.

iZdroj fotografie: El Loko, Ďolíček sign at entrance, CC BY 4.0

Měl trochu smůlu, teď již trénuje naplno, ale ještě není schopen plného zatížení. Postupně by měl zkusit jeden dva zápasy za béčko. Pokud koleno vydrží, budeme zvažovat nominaci k ligovým zápasům,“ dodává Veselý s tím, že víra v lepší zítřky Necida neopouští. Zkušený kanonýr totiž má na svém kontě napříč soutěžemi 89 ligových zásahů a k zápisu do klubu ligových kanonýrů mu tak chybí jen jedenáct dalších branek.

Má ohromnou vůli hrát, kvituje kouč

Podle Veselého má Necid velkou touhu se vrátit na ligové trávníky. „Má ale ohromnou vůli se vrátit a dotáhnout tu stovku ligových gólů, ke které mu chybí jedenáct zásahů. Ta vůle je někdy až rychlejší než to zdraví,“ podtrhnul. Necid, který v pražském Ďolíčku působí od října 2020, zatím za Bohemians nastoupil ke 43 utkáním. V nich vstřelil sedm branek a u dalších tří asistoval.

Trenér Jaroslav Veselý tak bude muset stavět na jiných hráčích, kteří mohou na pozici hrotového útočníka naskočit. Třemi góly se na podzim prezentoval David Puškáč, dva přesné zásahy přidal Václav Drchal. Svou šanci by si rád vybojoval také Erik Prekop, který v létě přišel z Hradce Králové.

Pomůže Tomáš Necid Bohemians k udržení sedmé příčky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Bazarové brouzdání: Auto, které vyděsilo důchodce a zklamalo tunerskou scénu. Dnes jde o ojedinělou ojetinu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rychlost produkce hypersonických raket Kinžal je žalostně nízká, a ke všemu je americký Patriot „ztrapnil“, jak nejlépe mohl
Události247.cz
Události247.cz
Inspekce našla v supermarketu Albert myší trus a kontaminované potraviny
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„Černooké děti“ jsou podle některých výsledkem křížení s mimozemšťany. Kamioňák chvíli po setkání s nimi zemřel