Milan Baroš promluvil o působení v Turecku: Připadal jsem si jako Michael Jackson. Při derby létaly nože i malé rybičky

Málokterý český fotbalista zanechal v Turecku tak výraznou stopu jako on. Dnes čtyřicetiletý Milan Baroš zavzpomínal na své působení v Galatasarayi a turecké derby.

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

Po angažmá v anglickém Liverpoolu, Aston Ville, nebo francouzském Olympique Lyon patřil tehdejší hvězdný útočník české reprezentace Milan Baroš k nejvýraznějším postavám evropského fotbalu. Proto bylo překvapením, když se po úspěšném evropském šampionátu vydal v srpnu 2008 do tureckého Galatasaraye Istanbul, který za něj zaplatil zhruba 7 milionů eur, tedy 176 milionů korun.

Já jsem už tehdy měl manželku a ta o Turecku vůbec nechtěla slyšet, protože se bála. Dodnes na to vzpomíná, protože je velmi ráda, že jsme mohli zažít tak krásné město jako je Istanbul,“ nastínil Baroš podrobnosti přestupu pro Radiožurnál Sport. „Samozřejmě já jsem z toho byl taky nervózní, protože jsem věděl, že tam předtím působil Pavel Horváth a Marek Heinz, kteří byli po třech měsících propuštěni. Ty obavy tam byly,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Přesto byl podle něj první dojem po příjezdu na letiště fantastický. „Tisíc lidí, bengálské ohně, proplétali mě mezi fanoušky, já jsem si připadal, jak Michael Jackson když někam přijel,“ dodává s úsměvem. „Ty pocity byly nádherné. Ono to potom pokračovalo, protože se mi celé to angažmá v Galatasarayi povedlo a ti lidi mě tam měli rádi a myslím si, že dodneška mají rádi,“ míní. A není divu.

Derby v Turecku? Létaly zapalovače i skleněné láhve

Baroš v dresu tureckého celku zářil. Ve 116 utkáních nastřílel 61 branek, na dalších šestnáct přihrál a stal se hned při své premiérové sezóně v Istanbulu nejlepším střelcem soutěže. „Jeden kamarád, co tam je vedoucí, mi pořád říká ať tam znova přijedu na stadion, že na mě stále lidé vzpomínají. To angažmá bylo nakonec fantastické,“ dodává s tím, že vzpomíná i na třeskuté derby proti Fenerbahce, při kterém létaly z hlediště různé předměty.

Zapalovače tam byly, i nože na hřišti, malé rybičky, mince létaly, skleněné láhve, derby proti Feberbahce byl vždycky extrém,“ dodává Baroš, který paradoxně právě na hřišti největšího soupeře slavil první turecký mistrovský titul. „Pamatuji si, když jsme u nich vyhráli titul a 4 hodiny jsme museli čekat, než vyklidí a uhasí stadion, protože hořela jedna z tribun. A my jsme až po těch čtyřech hodinách slavili titul, který jsme přebírali na prázdném stadionu Fenerbahce,“ zakončil.

Zdroj: Radiožurnál Sport, Transfermarkt

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články