Michael Krmenčík se dostal do hledáčku italského velkoklubu

i Foto: fussballstadt.com
                   

Fortuna liga teprve nedávno uzavřela své brány vinou zimní přestávky, nicméně přestupové machinace už se začínají rozjíždět na plné obrátky. Zdá se, že první velký obchod by se mohl udát v řadách druhého nejlepšího celku soutěže. Viktoria Plzeň totiž údajně reflektuje zájem italského giganta CFC Janov, jemuž učaroval talent Michaela Krmenčíka. Rýsuje se přesun českého fotbalisty do jedné z nejlepších lig v Evropě? To prý není pravděpodobné, jelikož nabídka nesplňuje finanční nároky západočeského klubu.

Janov by musel sáhnout ještě hlouběji do kapsy

V řadách plzeňské Viktorie začíná revoluce, kterou odstartoval odchod letitého trenéra Pavla Vrby. Adrián Guľa, někdejší slovenský fotbalista a také kouč Žiliny, plánuje učinit radikální kroky, které povedou ke zlepšení herního projevu a výsledků. Už dnes je jasné, že s některými hráči nebude pro jarní část sezóny počítat. Jak by si ovšem poradil s absencí Michaela Krmenčíka, který společně s Guélorem Kangou, Martinem Doležalem a Nikolajem Komličenkem vede tabulku ligových střelců?

Šestadvacetiletý rodák z Kraslic se na podzim vrátil do sestavy po vleklém zranění nohy a ačkoli měl opětovný start poměrně vlažný, postupem času se opět vypracoval mezi naprostou špičku. Není proto divu, že spekulace kolem jeho případného odchodu do zahraničí znovu ožily. Nyní navíc dostaly reálné obrysy, protože s konkrétní nabídkou do Viktorie Plzeň přispěchal italský klub CFC Janov. Ten by ligového kanonýra a zároveň stálici národního výběru rád přivítal ve svých řadách, za což je ochoten zaplatit asi pět milionů eur (130 milionů korun).

I když by se vedení Plzně Krmenčíkovo prodeji nebránilo, v pravdě si představovalo mnohem vyšší finanční odměnu, což potvrdil tiskový mluvčí Václav Hanzlík:

„Mohu potvrdit, že nabídka Janova na Michaela leží na stole. Ale není pro nás zajímavá, takže jednání mezi kluby ani nezačnou.“

Janov si vytipoval hned několik posil, teče mu totiž do bot

Michael Krmenčík není na seznamu případných posil Janova ani zdaleka sám. Vedle něj na papíře figurují například Róbert Boženík ze Slovenska či Polák Adam Buksa. Čím to, že Janov hodlá investovat nemalé prostředky do příchodu nových posil? Po nedávné prohře 0:4 s Interem Milán totiž klesl na poslední místo Serie A, což vzápětí odnesl manažer Thiago Motta.

Janov se trápí v obranné fázi, ale nedaří se mu také z hlediska koncovky. Michael Krmenčík se svými deseti brankami z podzimu by mohl střelecké trápení ukončit. Jenže to by italský celek musel sáhnout mnohem hlouběji do kapsy. Na Západě Čech se totiž svého dvorního útočníka nevzdají za pár drobných.

Foto: fussballstadt.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Kontrola trakce na sněhu vypnutá nebo zapnutá, to je otázka. V některých situacích to skutečně může pomoci
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Vojenské pěchotní zbraně mimo chápání: jedna střílí pod vodou, další za roh, jiná má zase jediného majitele nebo s přesností dostřelí i 1,6 km
Události247.cz
Události247.cz
Velké firmy začínají propouštět po tisících. Zaměstnanci se bojí, co přijde dál
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč se kočky bojí okurek: Jedna z teorií říká, že jim připomíná zvíře, které je jejich dávným nepřítelem