Čerstvý mistr světa z Argentiny si brzy bude muset hledat nové angažmá. Trenér o něj nestojí

Na světovém šampionátu zářil a výraznou měrou se podepsal pod triumf Argentiny. Přesto si mistr světa zřejmě již brzy bude muset hledat na klubové úrovni nové angažmá.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Po šampionátu v Kataru sklízel pochvalu za výkony jak v průbězích utkání, tak při závěrečných penaltách. Argentinský reprezentant Emiliano Martínez byl po zásluze jmenován nejlepším brankářem celého turnaje. Navždy zůstane jedním ze strůjců velkého úspěchu jihoamerické země. Přesto mistra světa zřejmě na klubové úrovni čekají krušné časy. Kmenový hráč anglické Aston Villy by totiž již brzy mohl přijít o své místo mezi třemi tyčemi.

Podle informací španělského serveru Fichajes totiž o pokračování Martíneze v týmu nestojí navzdory jeho výkonům z mistrovství světa trenér Unai Emery. Jednapadesátiletý kouč, který na konci října vystřídal Stevena Gerrarda, údajně nemůže vystát chování třicetiletého Argentince. Mistr světa dlouhodobě patří mezi nejkontroverznější hráče Premier League a jeho provokativní chování na hřišti se stává často terčem kritiky.

iZdroj fotografie: Depositphotos

To ostatně ukázal jak při finálovém rozstřelu světového šampionátu proti Francii, když jednomu ze soupeřů odkopnul míč až za polovinu hřiště, tak při následných oslavách. Martínez totiž neváhal slavit s plastovou panenkou, které nalepil na obličej podobiznu francouzského útočníka Kyliana Mbappého. „Je to odporné, ostudné a hloupé. Snižuje to úspěch, kterého Argentina dosáhla,“ kritizoval jeho chování kouč Crystal Palace Patrik Vieira pro Eurosport.

Emery: Promluvím s ním

A zapravdu mu dal také právě kouč Aston Villy Emery. „Souhlasím s tím, že ty emoce byly naprosto přehnané. Promluvím si s ním hned po tom, co se k nám připojí. Jeho chování spadá pod moji zodpovědnost,“ dodal Španěl. Podle serveru Fichajes je však již připravený se Martíneze vzdát a má vyhlédnutou i zvučnou náhradu. Tou by měl být marocký brankář Bono, za kterého Sevilla žádá bezmála 40 milionů eur (téměř miliardu korun).

Je tak otazníkem, za jaký celek bude mistr světa Martínez nastupovat po zimním přestupovém okně. To začíná prvního ledna a zájemců o služby argentinského reprezentanta je hned několik. Jak jsme informovali již dříve nejzvučnějším zájemcem je anglický Manchester United, který hledá dlouhodobou náhradu za stárnoucího gólmana Davida de Geu. Španělskému brankáři končí již v červnu smlouva a celek z Old Trafford by tak mohl začít jednat již nyní.

Rozumíte důvodům, proč Emery nestojí o pokračování Martíneze v Aston Ville?

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Bazarové brouzdání: Auto, které vyděsilo důchodce a zklamalo tunerskou scénu. Dnes jde o ojedinělou ojetinu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rychlost produkce hypersonických raket Kinžal je žalostně nízká, a ke všemu je americký Patriot „ztrapnil“, jak nejlépe mohl
Události247.cz
Události247.cz
Inspekce našla v supermarketu Albert myší trus a kontaminované potraviny
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„Černooké děti“ jsou podle některých výsledkem křížení s mimozemšťany. Kamioňák chvíli po setkání s nimi zemřel