Majitel Komety Zábranský promluvil o svém návratu na lavičku. V čem vidí největší problém současného mužstva?

Na lavičce hokejové Komety slavil dva mistrovské tituly a pomohl vrátit brněnský celek mezi hokejovou elitu. Nyní se majitel klubu Libor Zábranský opět vrací do trenérského štábu, aby pomohl překonat současnou výsledkovou krizi.

i Zdroj fotografie: HC Kometa Brno
                   

Pořád přemýšlíme nad tím, jak dodat týmu impuls a nakopnout jej ke stabilním výkonům. Uvědomujeme si vážnost situace a nechceme nic podcenit,“ prohlásil trenér aktuálně jedenáctého extraligového celku Jiří Kalous, který si vyžádal návrat majitele a bývalého hlavního kouče Libora Zábranského do trenérského štábu. „Libor má nepřeberné množství zkušeností. Vážím si toho, že nám pomůže,“ pokračuje.

Sám Zábranský vnímá jako největší problém současného kádru Komety zejména hrubé chyby, které hráči brněnského celku opakují. „Přijde mi to až neuvěřitelné a nemyslím si, že trenéři jsou zrovna tohle schopni stoprocentně ovlivnit. Další problém vidím v předbrankovém prostoru, ze kterého jsme dostali spoustu laciných gólů,“ prohlásil v rozhovoru pro klubový web a jedním dechem dodal, že problém podle něj není ve výkonech brankářů.

iZdroj fotografie: HC Kometa Brno

V žádném případě bych nechtěl kritizovat brankáře, ale aby dosahovali lepších čísel, musí se zlepšit celá defenziva. V té máme obrovské rezervy,“ doplňuje zkušený sedmačtyřicetiletý trenér, jehož pozice v současném trenérském štábu zůstává nepojmenována. „S nadsázkou jsem vždycky říkal, že střední pásmo a obrana je moje, v útočném pásmu si dělejte, co chcete,“ míní Zábranský, který bude nově trenérům pomáhat zejména s rolí útočníků.

Klíč? Osobní zodpovědnost, tvrdí Zábranský

Pokud se ale nebudeme vyvarovat častým a hrubým chybám, tak se nepohneme. To může na střídačce stát Scotty Bowman nebo Mike Keenan, ale nenaděláte nic. Je to o osobní zodpovědnosti každého hráče, kterou musíme nekompromisně vyžadovat,“ uvedl pro klubový web Zábranský, který odtrénoval v nejvyšší soutěži téměř tři stovky utkání. „Každé střídání je důležité,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: HC Kometa Brno

Musí jít vidět nasazení a pokud k nějaké chybě dojde, je potřeba ji pak odstranit. Třeba tím, že skočím po hlavě do střely,“ doplňuje s tím, že nechce přicházet na střídačku v roli pomyslného strašáka. „Nebudu nikomu říkat, ať teď tři zápasy zabere nebo ho vyměníme. Naopak, potřebujeme celou situaci zklidnit, výborně odkoučovat zápasy a docílit toho, aby si kluci začali věřit,“ uvedl a doplnil, že jeho prioritou je v současné době zbavit se výkonnostními rozdíly.

To se musí změnit. Není možné pořád fungovat v nějaké velké sinusoidě nahoru dolů,“ doplňuje Zábranský, kterého čeká obnovená premiéra na lavičce Komety již ve čtvrtek, kdy Brno přicestuje do Českých Budějovic.

Zdroj: HC Kometa Brno, HC Kometa Brno

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kvůli malému hornatému území Náhorního Karabachu mezi Arménií a Ázerbájdžánem zahynuly tisíce lidí, konflikt neutichá
Události247.cz
Události247.cz
„Ukrajincům vstup zakázán!“ Takové nápisy měly být na dveřích některých obchodů. Podle majitelů to není pravda
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Mučení masem, solí či slepičími vejci: I bez složitých nástrojů to byly ohavné praktiky, při kterých lidé prožívali nesnesitelná muka