Liberec ukopal v deseti remízu. Trenér Kozel po utkání neskrýval zklamání

Fotbalisté Liberce hráli téměř hodinu v deseti, přesto byli k vítězství mnohem blíže než hráči Baníku Ostrava. Bod za remízu 0:0 vychytal hostům skvělý Laštůvka.

i Zdroj fotografie: FC Slovan Liberec

Přestože proti Baníku hráli fotbalisté Liberce hodinu v deseti, trenér Luboš Kozel po utkání cítil, že měli na víc, než na bezbrankovou remízu. Jsem zklamaný, že jsme nevyhráli. Myslím si, že jsme dneska podali velmi dobrý výkon. Od první minuty jsme byli aktivní a hráli jsme dobře. Jediné, co nám chybělo, bylo dát gól. Mick měl velkou šanci, poté jsme některé situace neřešili úplně dobře v tom finále. Ale chyběl nám vždy kousek. Myslím si, že výkon v ofenzivní fázi byl dobrý,“ řekl na tiskové konferenci kouč Slovanu.

Vyloučení domácími otřáslo

Ostravský gólman Laštůvka předvedl během půlhodiny několik těžkých zákroků. „Do třicáté až pětatřicáté minuty jsme byli lepší. Poté přišla červená karta, která námi otřásla. Do půle jsme to nějak ubránili silou vůle,“ podotkl Kozel k vyloučení kapitána Gebre Selassieho. O přestávce liberecký trenér změnil rozestavení a hráče uklidnil.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

„Snažili jsme se soustředit na defenzivu, ale chtěli jsme být pořád aktivní. Samozřejmě jsme se chvílemi dostali pod tlak, Baník asi držel balón více než my a nějaké nebezpečné situace měl. Ale myslím si, že i ve druhé půli jsme měli největší šance my. I v deseti jsme hráli v závěru velmi dobře,“ uvedl trenér domácího týmu. V závěrečné patnáctiminutovce mohl Slovan hned třikrát skórovat. Gólem ale neskončil únik Frýdka, hlavička Van Burena ani střela Valenty.

Kozel: Jsem zklamaný i rozpolcený

Duel, po kterém vedení Baníku odvolalo trenéra Pavla Vrbu, tak skončil remízou 0:0. „Bohužel jsme nedali gól. S pokorou bod bereme. Ale jak říkám, jsem trochu zklamaný, rozpolcený, že jsme přes ten dobrý výkon nezískali tři body, uzavřel své hodnocení Luboš Kozel. Slovan je aktuálně šestý, Baník okupuje v tabulce až 14. místo.