Legendární Oliver Kahn má o nejlepším brankáři současnosti jasno

i Foto: sportbuzzer.de
                   

Padesátiletý Oliver Kahn býval kdysi vynikajícím fotbalovým brankářem, který strávil velkou část své sportovní kariéry v Bayernu Mnichov, jemuž pomohl mimo jiné také k prvenství v Lize mistrů či Evropské lize. Zaznamenal také několik úspěchů na mezinárodní scéně v dresu německé reprezentace, jíž svými výkony dovedl ke zlaté medaili na mistrovství Evropy v roce 1996. Pro všechny tyto zmíněné skutečnosti zřejmě není většího odborníka, který by se měl vyjádřit na adresu současných brankářů a určit, kdo z nich je momentálně nejlepší na světě. Podle Kahna tento titul jasně připadá krajanovi Manuelu Neuerovi, jenž jde podle mnohých v jeho stopách.

Proč právě Manuel Neuer

Ačkoli momentálně fotbalová scéna disponuje mnoha šikovnými strážci svatyně, třiatřicetiletý Manuel Neuer nad nimi výrazně vyčnívá. Dlouhodobě odvádí skvělé výkony a jen málokdy si během zápasu vybere slabší chvilku. Bayern Mnichov v něm od roku 2011 cítí jistotu a žádný další brankář v klubu jeho jasnou pozici jedničky neohrozil. Kromě skvělého postřehu jej také zdobí fakt, že je schopen zaběhnout až za hranici vápna a zapojit se do kombinace s ostatními spoluhráči. Často je tak přirovnáván k pátému obránci. Oliver Kahn tedy moc dobře ví, o čem mluví, když Neuera označuje jako celosvětového muže číslo jedna:

„Dlouhodobě ukazuje, že je nejlepším gólmanem na světě. Každý ví, že je to skvělý fotbalista, ale ještě důležitější je, že dokáže být klíčovým faktorem, který může v kritických situacích zachránit vítězství. A na tom záleží ze všeho nejvíc.“

Kariéra Manuela Neuera je opředena klubovými i týmovými úspěchy

Manuel Neuer začínal s fotbalem v mládežnických kategoriích FC Schalke 04. Ve dvaceti letech pak debutoval v německé bundeslize a jelikož svými výkony utvrzoval, že je velkou nadějí do budoucna, Schalke s ním prakticky okamžitě podepsalo profesionální smlouvu. Velkou část prvních let mezi dospělými strávil v B-týmu, kde trpělivě čekal na svou šanci. Ta nakonec skutečně přišla a od roku 2008 už do branky nepustil nikoho dalšího, tedy až do chvíle, kdy kolem něj začal kroužit slavný Bayern Mnichov.

Dostat se do kádru německého giganta je obrovská čest a také zodpovědnost, které se Neuer nezalekl a okamžitě se stal nejlepším nováčkem sezóny. Bayernu se tak investice 22 milionů eur opravdu vyplatila. K dnešnímu dni má na kontě celou řadu klubových úspěchů včetně tří titulů mistra bundesligy, jednoho skalpu prestižní Ligy mistrů, vítězství v Superpoháru UEFA a také na mistrovství světa klubů.

Skvělé výkony předvádí také za německou reprezentaci, kde stejně jako v případě Bayernu Mnichov převzal roli jedničky právě po Oliveru Kahnovi, který si jej nemůže vynachválit. Titul mistra světa z roku 2014 je jeho největším mezinárodním úspěchem, který doplnil ještě bronzovou medailí v roce 2010 a dalšími dvěma bronzy v rámci mistrovství Evropy. Odchytal celkem 74 reprezentačních zápasů a pokud mu bude přát zdraví, ještě mnoho jich určitě přidá.

Foto: sportbuzzer.de

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Kontrola trakce na sněhu vypnutá nebo zapnutá, to je otázka. V některých situacích to skutečně může pomoci
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Vojenské pěchotní zbraně mimo chápání: jedna střílí pod vodou, další za roh, jiná má zase jediného majitele nebo s přesností dostřelí i 1,6 km
Události247.cz
Události247.cz
Velké firmy začínají propouštět po tisících. Zaměstnanci se bojí, co přijde dál
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč se kočky bojí okurek: Jedna z teorií říká, že jim připomíná zvíře, které je jejich dávným nepřítelem