Last minute přestup. Do české ligy se vrací zkušený univerzál

Po třech letech v polské Ekstraklase hlásí velký návrat. Čtrnáctý celek aktuální tabulky z Karviné získal dvaatřicetiletého univerzála Daniela Bartla, který bude chtít rozšířit svou stovku startů v české nejvyšší soutěži.

i Zdroj fotografie: MFK Karviná
                   

Odchovanec ostravského Baníku dlouhá léta oblékal dres Mladé Boleslavi nebo Slovanu Liberec, po tříletém angažmá v polském Rakówu Czestochowa opět zamíří do rodného kraje. Tentokrát však oblékne dres Karviné, které se vstup do aktuálního ročníku nevydařil podpe představ a stále čeká na první vítězství.

Je to kvalitní hráč se vztahem k regionu. Chtěli jsme získat ještě jednoho hráče na oba kraje hřiště, což Dan jako univerzál splňuje. Navíc velice dobře zná českou ligu, i když poslední tři sezóny strávil v zahraničí,“ prohlásil na adresu dvaatřicetiletého hráče, který bude oblékat dres s číslem dvacet, sportovní ředitel klubu Lubomír Vlk podle kterého Karviná usilovala o Bartlův návrat dlouhodobě.

iZdroj fotografie: MFK Karviná

Dana Bartla jsme chtěli získat už dávno. Jsem moc rád, že se to tentokrát podařilo. Jde o univerzálního a poctivého fotbalistu. Věřím, že už v neděli bude připraven v Jablonci nastoupit. Danovi přeji v našem klubu zdraví a dobrou formu,“ věří Vlk, který právě s otcem nové posily získal před pětatřiceti lety ligový titul v dresu Vítkovic. Sám Bartl se těší jak na nové působiště, tak na dojíždění z rodné Ostravy.

Od jednadvaceti let jsem z domu a už jsem se chtěl s rodinou usadit a vrátit. Navíc jsme s panem Vlkem byli v pravidelném kontaktu a o zájmu Karviné jsem dobře věděl. S vedením klubu bylo jednání rychlé a jsem za to rád. Doufám, že týmu pomůžu,“ dodal pro klubový web Bartl, který s polským klubem oslavil i vítězství v ligovém poháru.

Devětadvacetiletý univerzál bude moci vypomoct již při dnešním ligovém utkání na půdě Jablonce, kde se Karviné dlouhodobě nedaří. Slezané totiž na tamní Střelnici ještě v minulosti nezískali ani bod. „Je to velice kvalitní tým, který má výbornou útočnou fázi. Na začátku sezóny splnili to, co chtěli – postoupit do skupinové fáze. Tím mohli malinko omluvit ten nepříliš dobrý vstup do ligy. Dvakrát za sebou doma nevyhráli, tím to bude pro nás těžší,“ tuší asistent trenéra Jan Baránek.

Zdroj: mfkkarvina.cz, transfermarkt.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články