Kouč Sparty Vrba po vítězství nad Zlínem promluvil o změnách v sestavě. Jakákoli ztráta by byla problém, ví

Pražská Sparta hlásí první jarní ligové vítězství. Svěřenci Pavla Vrby se sice na gól čekali až do druhé půle, kdy se prosadil Tomáš Čvančara, přesto závěrečné drama nedovolili a po trefě Jakuba Peška zvítězili 2:0.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha

Dvě střely na bránu, dva góly. Pražská Sparta se proti houževnatému Zlínu dlouho trápila, přesto dokázala získat cenné tři body. Ve 47. minutě se dokázal z bezprostřední blízkosti trefit Tomáš Čvančara, který zaznamenal svůj premiérový gól v rudém dresu. Tři minuty před koncem se pak po centru Martina Minčeva prosadil Jakub Pešek. Letenští tak zvládli napravit čtvrteční vypadnutí z evropských pohárů a připisují si první jarní vítězství.

Samozřejmě je dobře, že jsme zápas zvládli. Je to určitě důležité i s ohledem na výsledky mužstev před námi,“ prohlásil po utkání na stránkách klubu trenér Pavel Vrba, podle něhož by jakákoli případná bodová ztráta byla problémem. „Prvních patnáct dvacet minut jsme celkem dobře Zlín zatlačili a mohli jsme dát gól. Bohužel se nám to nepodařilo a ovlivnilo to zbytek poločasu,“ pokračuje s tím, že posléze ukázal svou kvalitu Zlín.

iZdroj fotografie: Reuters

Hrál velice důsledně. Byl vzadu a nepouštěl nás do šancí. Pak si myslím, že zápas hodně ovlivnila branka v úvodu druhého poločasu. Zápas se rázem změnil v atraktivnější fotbal. Hrálo se víc nahoru dolu,“ pokračuje s tím, že gól Peška přinesl kýžené uklidnění. „Druhý poločas byl z naší strany hlavně střelecky určitě lepší. Jsem rád, že jsme ten zápas zvládli,“ dodal Vrba, který oproti čtvrtečnímu utkání proti Partizanu udělal hned tři změny v sestavě.

Krejčí? Odehrál velmi dobrý zápas, chválil jej Vrba

Filipa Panáka vystřídal v defenzivní čtveřici Ladislav Krejčí starší, místo Michala Sáčka nastoupil Filip Souček. Místo Jakuba Peška pak nastoupil v základní sestavě Adam Karabec. „Když se podívám na zápas, tak možná Láďa byl nejlepší z těch, kteří nehráli na svém postu. Zápas odehrál velmi dobře. Zodpovědně si plnil nejen obranné povinnosti. I v útočné fázi se zapojoval do kombinace a mezihry,“ chválil devětadvacetiletého hráče Vrba.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Samozřejmě to pro nás alternativa je. Na levé straně řešíme se zdravotním stavem problémy. Højer už absolvoval poslední tři tréninky. Je možné, že ho ve středu vyzkoušíme. Vyhráli jsme, samozřejmě u některých bylo vidět, že jim herní praxe chyběla. Bylo to vítězné utkání a určitě se zasloužili o to, že jsme vyhráli 2:0. Zvládli to,“ zakončil.