Kouč Slavie Trpišovský před posledním utkáním roku promluvil o ofenzivě a útočné síle Baníku

Pražskou Slavii a ostravský Baník čeká poslední utkání tohoto kalendářního roku. V moravskoslezské metropoli tak může skončit jedna z dlouhých šňůr neporazitelnosti jak domácích, tak hostů.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Ostravský Baník se dostal v posledních kolech do dobré formy a sedmkrát za sebou nepoznali svěřenci trenéra Ondřeje Smetany hořkost porážky. Přesto Slezané vědí, že prodloužit tuto sérii bude proti úřadujícímu českému šampionovi velký oříšek. „Náročný zápas proti nesmírně kvalitnímu soupeři. Už z prvního utkání v Edenu víme, v čem musíme přidat, byli jsme bojácní, chyběla nám větší odvaha a prohráli jsme 0:4,“ vzpomíná trenér Tomáš Galásek.

Slavia hraje stále velmi dobře. Problémy, které měla na začátku sezony, vyřešila velice dobře. Je to poslední zápas roku, vydáme se ze všech sil a budeme chtít uspět. Samozřejmě nás mrzí, že nemůže být větší počet diváků, to je minus pro nás. Ale budeme si to chtít se Slavií rozdat,“ doplňuje Galásek, který je jedním z členů trenérského štábu s tím, že mezi tři tyče nezasáhne brankář Jan Laštůvka a do utkání nezasáhne ani talentovaný obránce Ondřej Kukučka.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Podle trenéra červenobílých Jindřicha Trpišovského jsou vždy utkání se slezským soupeřem náročné. „Zápasy s Baníkem jsou vždycky těžké. Dlouhodobě je rozdíl hrát doma a v Ostravě. Kdybychom podali výkon jako doma, tak by to bylo skvělé,“ uvedl pro klubový web s tím, že Baník se může spolehnout na výkony zkušených hráčů i mladých talentů. „Je tam víc skvělý hráčů – Kuzmanovič, Azevedo, Sor. Buchta hraje dobře. Obránci Svozil a Lischka jsou silní při standardkách,“ pokračuje.

Slavii nečeká nic snadného, ví

Jsou silní při útočných standardkách, z centrů, brejků i postupných útoků. Umí dobře dostřídat, spoustu gólu jim dali hráči z lavičky. Góly dávají, protože mají dobré individuality a jsou nebezpeční ze všech herních složek ofenzivy. Doma jsou silní,“ doplňuje s tím, že Slavii nečeká nic snadného. Podle záložníka Ondřeje Lingra, který před svým odchodem do Edenu v regionu působil, půjde o nejtěžší utkání podzimu.

iZdroj fotografie: Reuters

Víme, že nás nečeká nic jednoduchého. Myslím si, že to bude nejtěžší zápas podzimu. Je to výjezd do Ostravy, kde je horká půda. K utkání přistupujeme zodpovědně a budeme chtít zvítězit,“ doufá třiadvacetiletý záložník. „Musíme k tomu přistoupit zodpovědně, nečeká nás vůbec nic jednoduchého. Baník bojuje a má formu, bude to těžký zápas, který musíme zvládnout,“ zakončil pro klubový web.

Utkání začíná v 18:00 a přímým přenosem jej vysílá stanice O2 TV Sport.

Zdroj: FC Baník Ostrava, SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Výkup vozidel v Praze a ve středních Čechách funguje za hotové
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jaderná ruská superzbraň torpédo Poseidon. Může jít o hrozbu, nebo jen bluf, který brnká Západu na nervy
Události247.cz
Události247.cz
Ukrajina válku vyhraje, pokud se jim podaří jedna věc
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Neodymové magnety jsou větším pomocníkem, než byste čekali!