Kouč Slavie Jindřich Trpišovský reagoval na kritiku Stanislava Tecla

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Zaznamenal první branku po téměř osmi měsících, navíc do sítě městského rivala. Útočník pražské Slavie Stanislav Tecl se v derby proti Spartě trefil vůbec poprvé a přiznal, že si splnil dětský sen. Chválil jej i kouč sešívaných Jindřich Trpišovský.

Devět minut před koncem derby se efektně otočil kolem hostujícího Michala Sáčka a svým vůbec prvním gólem v historii derby pražských S upravil na konečných 2:0. „Je to pro mě obrovská radost, čekal jsem na to fakt dlouho. Opravdu je to věc, kterou jsem si vysnil jako malý kluk a dneska se mi to konečně splnilo,“ prohlásil po utkání pro klubový web bývalý hráč Viktorie Plzeň, Jablonce nebo Jihlavy.

iZdroj fotografie: Reuters
Zdroj fotografie: Reuters

Tecl, který je fanouškem sešívaných od dětství, zároveň zavzpomínal na svá první derby. „Když jsem byl malý, tak jsem byl většinou smutný já. Samozřejmě o to víc si toho teď vážím. Na druhou stranu mě před každým zápasem děsí to, že bychom mohli prohrát a série by skončila. Samozřejmě jednou se to stane, ale doufejme, že to ještě nějaký ten pátek vydrží,“ dodal pro slavia.cz.

Třicetiletý útočník byl dlouhodobě kritizován za neproduktivitu i nestálost výkonů, podle kouče Jindřicha Trpišovského je však kritika často neoprávněná. „Vím, že Standu občas trochu kritizují, on je ale v jakékoliv situaci schopný zahrát stejně kvalitně, vůbec nemá v hlavě to, že třeba tolik nehraje a vstupuje do zápasu s čistou hlavou. Na rozdíl od něj na některé hráče dolehl v začátku tlak zápasu,“ řekl pro klubový web a jedním dechem dodal, že Tecl rozhodně do kabiny sešívaných patří.

iKouč Slavie Praha Jindřich Trpišovský. Zdroj fotografie: Reuters

Standa má zlatou povahu, nemusím přemýšlet na tím, jestli se mu předtím dařilo nebo ne. Navíc je to velký slávista. Nebylo proto otázkou, jestli půjde do hry, ale kdy, protože jsme čekali, abychom si pauzu na vystřídání nevyplýtvali a pak, když se nám někdo zraní, už nemohli střídat,“ dodal Trpišovský, kterého již ve čtvrtek čeká čtvrtfinále Evropské ligy na půdě londýnského Arsenalu.

Na ten se těší i sám Tecl. „Je to obrovský zápas. Myslím si, že už teď ve čtvrtek nám Arsenal ukázal, jak je kvalitní, jaké hráče v týmu mají. My se samozřejmě budeme snažit je překvapit a trošku je potrápit,“ prohlásil pro klubový web.

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Německo postavilo vlastní tank A7V v reakci na britské a francouzské stroje. Měl velké potíže s pohybem v nerovném terénu
Události247.cz
Události247.cz
Finsko se nemůže dočkat přijetí do NATO. Zemi to ale nakonec může přinést větší riziko
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Spojené státy chtěly odstřelit měsíc jadernými zbraněmi, odhalily nově zveřejněné dokumenty. Důvod je bizarní